दर्शकहरुको अपार मायाले नै मेरो बसाई केहि लम्बिएको हो : पार्वती राई,मोडल

राष्ट्रखबर-

नेपाली साँगितिक क्षेत्रको चिरपरिचित अनुहार जसले लोकदोहोरी क्षेत्रमा आफ्नो नृत्य मार्फत आफ्नो प्रतिभा प्रस्तुत गर्दै आईरहेकी छिन् । नेपालमा मात्र नभई विदेशमा पनि चर्चा कमाउन सफल नृत्याङ्गना एंव मोडल जसले १००० वटा भन्दा बढि म्युजिक भिडियोमा आफ्नो कला प्रस्तुत गरिसकेकी छन् । नेपाली रियालिटि सो छमछमी बाट नृत्यको यात्र सुरु गरेकी उनलाई त्यस यता पछाडि फर्केर हेर्नुपरेको छैन । दोहोरी गीतको म्युजिक भिडियोमा हेर्नेहरुले उनलाई नचिन्ने विरलै होलान् । बहुप्रतिभावान, कर्मठ एंव दोहोरी गीतको नृत्यको क्षेत्रमा उनी दर्शकहरुको पहिलो रोजाईमा पर्दै आएकी छिन् । अत्यन्तै व्यस्त एंव उच्च पारिश्रमिक लिने उनै सफल मोडल ,कलाकार पार्वती राईसंग राष्ट्रखवरलेगरेको कुराकानीको मूख्य अंस ।
तपाई अत्यन्तै व्यस्त कलाकार हाल के काममा व्यस्त हुनुहुन्छ ?
म अहिले अमेरिकामा छु । नेपालबाट फग अवार्ड कार्यक्रमका लागि अमेरिका आएकी हुँ । अमेरिका आए लगतै थुप्रै सांस्कृतिक कार्यक्रममा निमन्त्रणा आएपछी यतैतिर व्यस्त भएकी छु । मैले क्यालिफोर्निया,वाल्टिमोर ,लसएन्जल्स, जर्जीया लयातका ठाउँहरुमा प्रस्तुति दिईसकेकी छु भने अन्य ठाउँहरुबाट पनि निमन्त्रणा आएको छ । केही समयको अमेरिका बसाईपछी म नेपाल फर्कन्छु ।
विशेष गरेर लोकदोहोरी क्षेत्रमा अभिनय गर्ने नेपाली कलाकारहरुलाई अमेरिका जान सहज छैन भन्ने सुनिन्छ के भन्नुहुन्छ ?
अमेरिका आउनका लागि आफ्नो प्रोफाईल र डकुमेन्ट अमेरिकन राजदुतावासले भने अनुरुप हुनुपर्छ । मैले नेपालमा धेरै काम गरिसकेको र यताको स्पोन्सहरुको सपोर्टको कारण पनि म यता आउन पाएकि हुँ । म यस भन्दा अघि पनि अमेरिका आईसकेकी थिए यो मेरो दोस्रो अमेरिका बसाई हो । दर्शकहरुको अपार मायाले नै मेरो बसाई केहि लम्बिएको हो ।अहिले अमेरिकी राजदुताबासले मल्टिपल भिषा दिएको छ । पाँच बर्ष अमेरिका आवतजावत गर्नलाई भिजाको समस्या छैन ।
नेपालमा दोहोरी गीतका मोडल कलाकारले पारिश्रमीक पाउँदैनन् विदेश नगए उनिहरुको गुजारा चल्ने अवस्था छैन भन्ने सुनिन्छ ?तपाई नेपालमा पनि व्यस्त नै हुनुहुन्थ्यो विदेश किन जानुभएको ?
नेपालमा पनि विभिन्न सांगीतिक कार्यक्रम र म्युजीक भिडियोकै कारण व्यस्त भएकै बेलामा केही फुर्सद निकाले विदेशबाट आएको निम्तो स्विकार्न र एवार्ड कार्यक्रममा सहभागी हुन यहाँ आएकि हुँ । अहिले नेपालमा पनि राम्रै पारिश्रमिक पाईरहेकी छु । व्यस्तताका बावजुत पनि विदेशमा रहेका नेपाली दाजुभाई दिदि बहिनीको निम्तो स्विकार्न आएकी हुं । त्यसैले कार्यक्रममा सहभागी भईरहदा नेपाली दर्शक संगै रमाईलो गर्दै दिन वितेको पत्तो नै पाएकी छैन ।
तपाईले विदेशी कार्यक्रममा कत्तिको सहजता महसुस गर्नुभएको छ , बसाई कस्तो छ ? कलाकारलाई विदेशमा कुन रुपबाट हेरिदो रहेछ ?
नेपाली दाजुभाई दिदिबहिनी संग कार्यक्रममा सहभागी हुँदा विदेशमा आएको छु भन्ने भान नै हुँदैन । सबैले माया गर्नुहुन्छ । अझ विशेष गरेर भुटनिज कम्युनिटिहरुले हामीलाई अत्यन्तै माया दिनुभएको छ । यहाँको व्यवस्थापन र नेपाली संगैको बसाईले काम संगै रमाईलो र उत्साह पनि थपीएको छ ।
अब कहिले नेपाल फर्कदै हुुनुहुन्छ ?
अब अंग्रेजी नयाँ बर्षमा तय गरिएका कार्यक्रम सकेर नयाँ बर्षपछी नेपाल फर्कदैछु । नेपालमा फर्किए लगतै थुप्रै म्युजीक भिडियोका अफर आएका छन् । बाकी रहेका कामहरु पुरा गर्नुछ । अभिनयलाई नै निरन्तरता दिनेछु ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *