दुई रोपनी क्षेत्रफलमा लगाइएको अफिम शसस्त्रले फाड्यो

राष्ट्रखबर-

रुकुम पश्चिम— चैत्र १७ ।

आठबीसकोट नगरपालिका १२ ठुलिबार्खूमा दुई रोपनी क्षेत्रफलमा लगाइएको अफिम शसस्त्र प्रहरीले नष्ट गरेको छ । शसस्त्र प्रहरी गुल्म नं. ४७ बाट नियमित गस्तीमा खटेको टोलीले ठूलिबार्खूका विभिन्न ठाउँको अफिम नष्ट गरेको हो ।

शसस्त्र प्रहरी प्रमुख प्रहरी नायव उपरीक्षक पुर्ण कँवरका अनुसार फुल खेल्ने अवस्थाको अफिम नष्ट गरिएको हो । शसस्त्र प्रहरी निरीक्षक वीरेन्द्र जिसीको नेतृत्वमा खटिएको १६ जनाको टोलीले गहुँ बारीमा लगाएको अफिम नष्ट गरेको हो । उक्त गाउँमा कोही नभेटिएपछि अफिम कसले लगाएको हो भन्ने पत्ता नलागेको डीएसपी कँवरले बताए ।

प्रहरीले जिल्लाको विभिन्न ठाउँमा वर्षेनी अफिम फडानी गरेपनि हालसम्म कसैलाई कारवाही गरेको छैन् । प्रहरीका अनुसार अफिम लगाउने व्यक्ति पहिचान हुन नसक्दा कारवाही हुन नसकेको हो । गाउँघर भन्दा टाढा जंगलमा अफिम खेती हुने हुँदा खेती गर्नेको पहिचान खुल्न नसकेको प्रहरीको भनाई छ ।

(नयाँ पत्रिका)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *