लज्जाशरणम् ! दुई तिहाईकाे सरकारले के दियाे ?

राष्ट्रखबर-

बिगतका विश्व युद्धहरुमा संसारका कयौं शक्ति सम्पन्न देशहरु अनेकन साम्राज्य र उपनिवेश बने, बहादुर शाह र पृथ्वीनारायण शाहहरुले बाईसे र चौबिसे राज्यहरुलाई एकत्रित गरे देखि नै स्वतन्त्र, सार्बभौम र निर्भीक राष्ट्र “नेपाल” आज रोएको छ । हिजोका रास्ट्रवादी वीर गोर्खाली भक्ती थापा, बलभद्र कुँबरहरुको अदम्य शाहस, पौरख र ममताले टिष्टा, कांगडा र नालापानीमा बग्न नदिएको ईतिहास आज लिपुलेक, लिम्पियाधुरा र सुस्ता हुँदै कालापानीमा बगेको देख्दा हरेक नेपाली मनहरु रोएका छन तर कठोर, निर्लज्ज र लम्पसारवादी बर्तमान दुईतिहाईको ओली सरकार भारतको गुलाम र चिनको मतियार हो कि जस्तो लाग्छ  !

तत्कालीन एमाले र प्रचण्ड नेतृत्वको माओवादी मिलेर बनेको नेकपाका शिर्ष नेताहरु नेपालका लेण्डुप हुन कि जस्तो  पनि लाग्छ, होली वाईनका एजेन्ट बनेर नेपाललाई धार्मिक, सांस्कृतिक र राजनैतिक बिचलनको प्रयोगशाला बनाएर राष्ट्रिय एकता र अस्मिता बेच्ने नव-सामन्तवादी भरियाहरु हुन कि जस्तो लाग्छ ! अब नेपाली जनताहरु फगत रेल, ग्याँस र पानी जहाजका खोक्रा आदर्श र दर्शन भन्दा माथी उठौँ । राजनैतिक नैतिकता र ईमान्दारीता बन्धक राख्ने अवसरवादी कम्युनिस्टहरुको पहिचान गरौँ ।

बर्तमान सरकारले गर्नुपर्ने दायित्वमा नपरेका जस्तै भ्रष्टाचार, बलात्कार, बढ्दो महङ्गी, र नागरिकको असुरक्षाको बिरोध गर्ने बेला आएको छ !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *