नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्डको उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्बजनिक

‘नाट्यश्वर भगवान हामी सबैको शान, कला र कलाकारीताको जगेर्नागर्ने हाम्रो अभियान’ भन्ने मूल मन्त्रका साथ गत वर्षदेखि नेपाली गीत–सङ्गीत अनि कलाकारिताको जगेर्नागर्ने हिसाबले नाट्यश्वर म्युजिक अवार्ड गरिदै आएको छ ।

समावेसी अवार्डको रुपमा नेपाली गीत सङ्गीतको म्हेन्दोमाया, तामाङसेलो, मौलिक गीत, लोकदोहोरी, आधुनिक, पप तथा राष्ट्रिय भाव विधालाई समेट्दै दोस्रो नाट्यश्वर म्युजिक अवार्डको उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्बजनिक गरिएको छ । मोफसलका जिल्लाहरुमा सञ्चालनहुँदै आएको यस अवार्डको दोस्रो संस्करण ऐतिहाँसिक जिल्ला नुवाकोटमा सञ्चालन हुने आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।

कार्यक्रमको दिन नेपाली गीतसङ्गीत क्षेत्रका हस्ती, रङ्गपत्रकारिताको क्षेत्रमा कलम चलाउने दुइजना सञ्चारकर्मीलाई पुरस्कृत गरिने नाट्यश्वर म्युजिक अवार्डका अध्यक्ष प्रल्हाद केसीले जानकारी दिए । ४८ बिधामा मनोनयन सार्बजनिक गर्दै उत्कृष्ट पाँचलाई प्रमाणपत्र प्रदानको कार्यक्रममा अवार्डको मिति घोषणा गरिने कार्यक्रमका निर्देशक किरण अधिकारीले जानकारी दिए । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको कारण अवार्डको मिति हाल तोक्न नसकिएको कार्यक्रमका सदस्य सचिव दिनेश शिवाकोटीले जानकारी गराए ।

उत्कृष्ट पाँचका मनोनयनः

 

१) उत्कृष्ट राष्ट्रिय भाव
१. चन्द्रलाल तामाङ: कालापानी
२. सुमन भुजेल: युवा शक्ती
३. चन्द्र विक: यो देश हाम्रो हो
४. उमेश प्याकुरेल: नेपाल आमा
५. सुन्दर पन्त: मेरो देशको माटो

२) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया गायिका
१. लक्ष्मी स्याङ्तान: मुरली छे
२. रमला पाख्रिन: टाले टाले
३. फूलमाया लोप्चन: पल्सर वाइक
४. मनमाया वाईबा: बोम्ताङ नामसारी
५. छिमिमम्वा तामाङ: तामाङ ठिटी

३) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया गायक
१. कृती तामाङ: नेपाल सुन्दरी
२. रोम लामा ब्लेदेन: कु कु न्यावै वेलोरी
३. विश्वपासा तामाङ: टाले टाले
४. चिजा लेकाली: च्याङ्वा माया
५. रमेश गोम्जा: ल्हासो फ्यापूmल्ला

४) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया मोडल (महिला)
१. एञ्जिला वाइवा: ल्हासो फ्याफूल्ला
२. रीतु तामाङ: हावै जोरी
३. माया थोकर: केसिङ दोङ्बो
४. पूर्णिमा लामा: कु कु न्यावै
५. मिरा तामाङ: स्वाङ नामसाई

५) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया मोडल (पुरुष)
१. रमेश गोम्जा: ल्हासो फ्याफूल्ला
२. एरिम वाइबा: हावै ज्योरी
३. सन्त बहादुर तामाङ: स्वाङ नाम सै
४. याङ्चु तामाङ: कु कु न्यावै
५. राज किङ वाइबा: मुरली छे

६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) नव गायिका
१. सवीना चौलागाई: बाँस काटेर चोया
२. अम्बिका महरा: म्याकुरी
३. गोमा कोइराला: मन परेरै होलानी
४. स्मृती बजगाई: माछी र जलुको
५. लक्ष्मी सिर्माली: कान्छी

७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) नव गायक
१. रामसरण आले: बारीको बनमारा
२. सरण प्रसाद हुमागाई: हास्ने खेल्ने
३. सुन्दर आर.डी: घर सम्झेर आउनुस पियार
४. सुरेश गौतम: पानी खोलाको
५. समिर आचार्य: म्याकुरी

८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) गायिका
१. सीता थापा: नौलो गाउँ
२. पार्वती कार्की: बारीको बनमारा
३. उमा श्रेष्ठ: मोही खाउँला वटुकोमा
४. वर्षा सिलवाल: काभ्रे जिल्ला घर
५. स्मृती गौतम: पानबुट्टे चोली

९) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) गायक
१. लेखनाथ आचार्य: ए कान्छी
२. राजु विरही: दुई मुटु जोडेर
३. गंगाप्रसाद घिमिरे: विन्दास जिउने हो
४. अमृत खाती: जुनतारा
५. भिमशेन खतिवडा: रातो उनी

१०) उत्कृष्ट मौलिक गीत गायिका
१. गौरी भट्ट: बालकालै परदेशी
२. सुनीतामी परियार: मनको दर्जा
३. भिमकला गुरुङ: स्याङ्जाको बनैमा
४. टीका तारामी मगर: भूरुरु चरी
५. रेखा जोशी: लै लै

११) उत्कृष्ट मौलिक गीत गायक
१. टंक तिमल्सिना: लै लै
२. सजन परियार: बालकालै परदेशी
३. प्रसाद खप्तडी मगर: भुरुरु चरी
४. जय रावल: मनको दर्जा
५. कृष्ण रेउले: मा लै

१२) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नवमोडल महिला
१. कल्पना घिमिरे: गाजलु आँखाले
२. दुर्गा भट्ट: धान कुटेर चामल
३. वविता श्रेष्ठ: बेहुला बेहुली
४. सरिता कुवर: चन्द्रगिरी
५. सुष्मिता सापकोटा: डालिनुघ्यो चरिले

१३) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नवमोडल पुरुष
१. पुरुषोत्तम दाहाल: आइ लभ यु
२. सागर थापा: बैसाखी
३. सरोज वस्ती: मायामा फेल भको
४. लक्ष्मण भण्डारी: झ्यालैमा ऐना
५. राज मगर: बाटुली

१४) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (नृत्य)
१. सविता राई: गोरखा चितवन
२. अनु पराजुली: बाडुल्की
३. अञ्जली अधिकारी: भेट भयो माया
४. रिना थापामगर: बाटुली
५. एलिना रायमाझी: पधेरीको पानी

१५) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष (नृत्य)
१. प्रकाश तामाङ (राज): बारिको बनमारा
२. काजिस श्रेष्ठ: भेट भयो माया
३. निर्मल क्षेत्री: पिरतिको खेल बरै
४. सुनिल लामिछाने: दशतले घर
५. अश्विन मगर: इन्देणिको रङ

१६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (अभिनय)
१. टिका जैसी: बैनीको पिडा
२. आयुष्मा कार्की: चिसो महिना पुसैको
३. साया भण्डारी: नभेटीने कसम
४. सगुन साही: मेरो बाबु
५. लिला गिरी: भुल्दै भुल्दै जानु

१७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष (अभिनय)
१. इन्द्र कुमार श्रेष्ठ: चखेवा जोडी
२. टिका भुजेल: रुने पालो
३. सुरेन्द्रकुमार दाहाल: रुदै बाटो छेकम
४. ध्रुव हिमाली: नआउ मेरो सपनीमा
५. बुद्धबीर थापा: हावा सरर

१८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी सम्पादक
१. दिपक विष्ट: बैसाखी
२. नविन घर्तिमगर: पान खायो मायाले
३. प्रकाश धमला: जाले रुमाल
५. सुजन शाही: माकुरी
६. राजेश कुमार: रुने पाले

१९) उत्कृष्ट लोकदोहोरी छायाँकार
१. दुर्गा पौडेल: भिर्निझोलामा
२. सुरेश श्रेष्ठ: माकुरी
३. बासु बराल: ज्यान खायो
४. महेश महरा: फूलको बोटमा
५. मिलन गुरुङ: बिगत सम्झी

२०) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नृत्य निर्देशक
१. काजिस श्रेष्ठ: कल्ले बोलायो
२. मौषम हिमाली: लाहुर
३. मिलन श्रेष्ठ: मुना पलायो
४. राजिव बलामी: चन्द्रा गिरी
५. दीपेन्द्र तिमल्सिना: सारै मन अत्याउनी

२१) उत्कृष्ट लोकदोहोरी निर्देशक
१. मनिस पन्त: भरै नहुने
२. दिलिप रेग्मी: विचल्ली
३. स्मृती तिमल्सीना: माकुरी
४. जेनिथ शर्मा: भित्री चोटको पिडा
५. कपिल लामा: स्वर्णपदक

२२) उत्कृष्ट लोकदोहोरी एरेञ्जर
१. झलक संगीतम: गोर्खा चितवन
२. विश्वास नेपाल: सत्य राम राम
३. कृष्ण विक भान्जा: बैना रुमाल
४. विनोद वाजुराली: मान्छे फकारएर
५. झलक संगीतम: पेरुङ्गो

२३) उत्कृष्ट लोकदोहोरी लय
१. नयन सोडारी: रातो माटो पहेलो बेसार
२. भिम के.सी.: पैसाको कारण
३. रामु खड्का: स्वर्ण पदक
४. युनिक भोजराज वि.क. : गुलावको फूल
५. रमेश श्रेष्ठ: तस्विर हेरेर

२४) उत्कृष्ट लोकदोहोरी शब्द
१. दिपक के.सी.: आउँला छाया बनी
२. सामना शाह: शुभकामना समवेदना
३. रमेश विजी: माकुरी
४. शिव हमाल: लालु मै
५. बाबुराम बोहरा: बाडुल्की

२५) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नवगायिका
१. निरुता गैरे: काँडे वयर
२. लक्ष्मी रेग्मी: रुने पालो
३. अनिता कुँवर: बासना
४. अनुजा पुडासैनी: झम्के रुमाल
५. सोनिया डिसी: जालैमा

२६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नवगायक
१. ऋषिकेश पाण्डे: मुटु पैंचो
२. विनोद वावु के.सी. : काँडै वयर
३. बसन्त लम्साल : मृत्युुदण्ड
४. केशर लामा : अन्तिम चोटी
५. विर्ख विश्वकर्मा : शुभकामना समवेदना

२७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी गायिका
१. लक्ष्मी परियार : प्रेम प्रस्ताव
२. सम्झना लामिछाने मगर : बैना रुमाल
३. रमिला न्यौपाने : बाडुल्की
४. जमुना राना : माकुरी
५. सञ्जु न्यौपाने : लाहुर

२८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी गायक
१. विष्णु खत्री : विचल्ली
२. खुमन अधिकारी : बाडुल्की
३. रामजी खाँड : बैना रुमाल
४. अर्जुन कौशल : गाजलु
५. याम क्षेत्री : वास्ता नगर्ने

२९) उत्कृष्ट पप मोडल (महिला)
१. अस्मिता पुरी : बोल्दैन फोटो
२. सहनशिला तामाङ : रित्तो छु आज
३. दिपाशा बिसी : म तिमीलाई माया
४. एलिशा शर्मा : फर्की फर्की
५. करिष्मा ढकाल : सिठ्ठी बजाउँछन्

३०) उत्कृष्ट पप मोडल (पुरुष)
१. हेरुका लामा : ज्यानै दिन्छु
२. छोसिङ तामाङ : शुभ यात्रा
३. दुर्गेश थापा : बोल्दैन फोटो
४. हिमांशु कार्की : ए मेरी पूजा
५. शंकर विसी : सिठ्ठी बजाउँछन्

३१) उत्कृष्ट पप भिडियो निर्देशक
१. विभव परियार माइकल : पिरतीको ताल
२. राहुल शाह : फर्की फर्की
३. सुव्रत आचार्य : ए मान्छे
४. आस्मा गिरी : ए मेरी पूजा
५. केशव विश्वकर्मा : मेरो कुनै संसार

३२) उत्कृष्ट पप शब्द
१. विजय तामाङ : शुभयात्रा
२. रजत रिजाल : रित्तो छु आज
३. सञ्जिव सिंह राना : ए मेरो मामा
४. मिलन विष्ट (मञ्जिल) : फर्की फर्की
५. किरण उप्रेती : पिरतीको ताल

३३) उत्कृष्ट पप संगीतका
१. दिपक शर्मा : बोल्दैन फोटो
२. अनिश श्रेष्ठ : झिल्के
३. नविन रावल : फर्की फर्की
४. पुुस्कर सुनुवार : मेरो कुनै संसार
५. भिम बिसी : एक एकान दुईकान

३४) उत्कृष्ट पप गायिका
१. लक्ष्मी प्रधान पुरी : सिठ्ठी बजाउँछन्
२. भावना आचार्य : बोल्दैन फोटो
३. सोनी श्रेष्ठ : मेरो कुनै संसार
४. छनु गुरुङ : केपो भनम्ला
५. सिर्जना खत्री: नोटङ्की माया

३५) उत्कृष्ट पप गायक
१. सचिन रौनियार : ए मान्छे
२. कौशलराज खड्का : ए मेरी पूजा
३. प्रदिक कुमार घलान : नशा
४. चिरञ्जीवी भण्डारी : सँगै बस्दा
५. शशिशेखर बुढाथोकी : झिल्के

३६) उत्कृष्ट युगल गायन आधुनिक/पप
१. देविका बन्दना/राजेश महर्जन : आँखी झ्यालैमा
२. सिमान्त सन्तोष/बबिना भट्टराई : तिम्रो पछी
३. धु्रव विस्को/मेलिना राई : व्युटिपार्लर
४. कन्हैया सिंह/अञ्जना गुरुङ : ठ्याक्कै भेटौंला
५. योगेश काजि/सारिका घिमिरे : हेल्लो

३७) उत्कृष्ट आधुनिक मोडल महिला
१. लक्ष्मी बर्देवा : गलबन्धि तानातान
२. शिलास्मा हमाल : म मरिसकेपछी
३. श्रेया दुलाल : आज किन
४. शिल्पा खड्का : मेरी उनी
५. शुशीला थापा : कोही भन्छन् मलाई

३८) उत्कृष्ट आधुनिक मोडल पुरुष
१. अशोक कुमार : आज किन
२. मधु न्यौपाने : तिम्रो माया
३. शंकर बानिया : आँसुले बाटो
४. गौतम खाती : लाग्छ तिम्रै आँखा हेरीरहँु
५. प्रेम खड्का : सायद

३९) उत्कृष्ट आधुनिक भिडियो छायाँकार
१. ज्ञानेन्द्र शर्मा हुमागाई : गलबन्धि तानातान
२. उत्सव दाहाल : त्यो सपना
३. लक्ष्मण सुनुवार : आज कीन
४. चक्र महर्जन : विदेशमा छु त के भो र
५. विरेन्द्र भट्ट : आमा

४०) उत्कृष्ट आधुनिक भिडियो सम्पादक
१. विष्णु खड्का : गलबन्धि तानातान
२. निशान घिमिरे : त्यो सपना
३. लक्ष्मण सुनुवार : आज किन
४. डोलराज बाह्रघरे : अलग भो बाटो
५. रोशन धिताल : मन भरी तिमीलाई

४१) उत्कृष्ट आधुनिक निर्देशक
१. रोसेल थापा : आमा
२. जनक सिंह : तिम्रै हुँ म
३. होम धिताल : मन भरी तिमीलाई
४. हाङ लिम्बु : आधा आधा
५. हेम प्रभास : एक्लो उदास जवानी

४२) उत्कृष्ट आधुनिक मिक्सीङ्
१. भोला पौडेल : ए झण्डा
२. कृष्ण सुनुवार महर्जन : नलाएको माया
३. मनोज परियार : बुझिलेउ
४. प्रकाश मिश्र : लभ गुरु
५. प्रकाश मिश्र : ए मेरी पूजा

४३) उत्कृष्ट आधुनिक एरेञ्जर
१. मनोज चौलागाई : लभ गुरु
२. मनोहर सुनाम : ए झण्डा तिमी
३. पुस्कर सुनार : टपरी बुनेको
४. नरेन्द्र वियोगी : सेल्फी खिचौंला
५. सञ्जिव बराइली : आकाशै ज्यानको

४४) उत्कृष्ट आधुनिक गीतकार
१. होमनाथ न्यौपाने : त्यो सपना
२. हिमाम्सु रायमाझी : झुमा झुमा
३. प्रतिमा गुरुङ : आमा मेरी आमा
४. बीबी थापा : लभ गुरु
५. रमेश दाहाल : पूर्वको बादल उड्यो

४५) उत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार
१. मनोज चौलागाई : खुल्लम खुल्ला
२. विकाश चौधरी : लभ लभ
३. जितेन वान्तबा राई : बादल पारी
४. सुधिर अधिकारी : मन लाग्छ
५. भीम विसी : आज कीन

४६) उत्कृष्ट आधुनिक गीत
१. अविनास ठकुरी : खुलंखुल्ला
२. ताराविर पाण्डे : तिम्रो माया
३. डेविड शंकर : सलल बगेको
४. अनुप रेग्मी : सिउँदोमा सिन्दुर
५. दौलत राई : के सारो मिठो

४७) उत्कृष्ट आधुनिक गायिका
१. मेलिना राई : गलबन्धि तानातान
२. मञ्जु थापा : हातमा गुलाफ देखाएर
३. बुनु उप्रेती : कपाल कालो
४. सहिमा श्रेष्ठ : सलल बगेको पानी
५. काव्य आचार्य : यो जंघार नाघेर

४८) उत्कृष्ट आधुनिक गायक
१. तारा लक्सन लिम्बु : आज किन
२. नितिन गजुरेल : आँखैले हेर्‍यो
३. ओम बहादुर खत्री : झर्केर तिमी
४. सुरेन चन्द : उसको माया
५. सुरज पौडेल : लभ लभ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *