भरतमोहन अधिकारी स्‍मृति फाउण्डेसनले शुरु गर्‍यो कोराना भाईरस सचेतना अभियान

काठमाडौं, ०७ चैत्र – स्व. उपप्रधान एवम् अर्थमन्त्री भरतमोहन अधिकारीको स्‍मृतिमा स्थापित भरतमोहन अधिकारी स्‍मृति फाउण्डेसनले ज्येष्ठ नागरिकलाई लक्षित गरि कोराना भाईरस (कोभिड १९) सम्बन्धमा सचेतना अभियान संचालनमा ल्याएको छ । कोरोनाको जोखिम न्युनिकरणका लागि ज्येष्ठ नागरिक सहयोग कार्यक्रम अन्तर्गत फाउण्डेसनले ज्येष्ठ नागरिकहरुलाई लक्षित गर्दै सो अभियान चलाएको हो । फाउण्डेसनले विहिवारबाटै ज्येष्ठ नागरिकहरुलाई मास्क, हेण्डवास, साबुन, सेनिटाइजर लगायतका सरसफाई सामाग्री वितरण गर्दै अभियान शुरु गरेको छ । संस्थाले विहिबार तिनकुने स्थित असाय सेवा सदन, शान्तिनगर ज्येष्ठ नागरिक आवास गृह र गल्फुटार आश्रममा आश्रित जेष्ठ नागरिकहरुलाई उक्त सामाग्री हस्ताण्तरण गर्नुका साथै तालिम प्राप्त स्वास्थ्य सेविकाबाट सरसफार्इको तौरतरिका बारे पनि जानकारी दिलाएको छ । फाउण्डेसनकी अध्यक्ष सबिता अधिकारी, स्व. नेता अधिकारीकी छोरी लिमा अधिकारी लगायत प्रतिष्ठान सम्बद्ध पदाधिकारी एवम सदस्यहरुले विभिन्न ज्येष्ठ नागरिक गृहसम्म पुगी उक्त सामाग्रीहरु वितरण गरेका थिए । उक्त सचेतना अभियानलाई उपत्यका स्थित अधिकांश ज्येष्ठ नागरिक गृहसम्म पुर्याउने लक्ष्य लिईएको प्रतिष्ठानकी सदस्य लिमा अधिकारीले जानकारी दिएकी छन् । ‘ज्येष्ठ नागरिक गृहमा आश्रित ज्येष्ठ नागरिक आमा बुवाहरुको स्वास्थ्य प्रति हाम्रो बिशेष चासो छ, बुवा हजुर पनि (स्व. भरतमोहन अधिकारी) ज्येष्ठ नागरिकको हक अधिकार प्रति निकै नै सचेत हुनुहुन्थ्यो, उहाको स्‍मृतिमा स्थापित फाउण्डेसनमार्फत हामीले कोरोनाको जोखिम न्यूनिकरण गर्ने ध्ययेका साथ हाललाई काठमाडौं, ललितपुर र भक्तपुरमा साताव्यापी अभियान संचालन गर्दैछौ” उनले भनिन् । प्रतिष्ठानले उक्त सचेतना अभियानलाई उपत्यका स्थित अधिकांश ज्येष्ठ नागरिक गृहसम्म पुर्याउने लक्ष्य लिएको समेत उनले जनाईन्।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *