Logo
09 Feb 2023    २६ माघ २०७९, बिहीबार

ताजा खबर

फागुन मसान्तभित्र सवारी कर भुक्तानी गरे जरिवाना छुट सिंहदरबारमा २४ सै घण्टा मेलम्चीको पानी देउवा विरुद्दको रिटमा सर्वोच्चको कारण देखाउ आदेश माओवादी केन्द्र छाडिन् उर्मिला अर्यालले युएईमा हुन लागेको ‘नेपाली सिनेमा फेस्टिभल’ को तयारी तीव्र टर्की भूकम्पमा ज्यान गुमाउनेकाे सङ्ख्या ९ हजार नाघ्याे

फेब्रुरी अर्थात “आयोडिन महिना” मनाउदै साल्ट ट्रेडिङ

admin

काठमाडौं । मानव शरीरलाई आवश्यक पर्ने सूक्ष्म पोषक तत्व मिसाइएको आयोडिनयुक्त नूनको प्रवद्र्धन गर्ने उद्देश्यका साथ यस वर्ष पनि फेब्रुअरी महिनालाई आयोडिन महिनाका रुपमा मनाउन लागिएको छ । आयोडिनको कमीका कारण मानव शरीरमा देखिने बिकृतिहरुबारे जानकारी दिने र आयोडिनयुक्त नून प्रयोगमा जोड दिने उद्देश्यले नेपालमा पनि सन् १९९८ देखि फ्रेब्रुअरी महिनालाई आयोडिन महिनाका रुपमा मनाउन थालिएको हो ।

सरकारले लिएको सहस्राब्दी विकास लक्ष्य अनुसार सन् २०१८ सम्ममा उचित मात्रामा आयोडिन भएको नून उपभोग गर्ने घरपरिवारको संख्या ९० प्रतिशत पुर्याउने लक्ष्य रहेकोमा त्यसभन्दा अगाडि नै लक्ष्य हासिल गर्न सफलता मिलेको साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेशनका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत उर्मिला श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

 


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको