Logo
19 May 2024    ६ जेष्ठ २०८१, आईतवार

ताजा खबर

‘मिस एण्ड मिसेस ब्युटीफुल नेपाल २०२४’ को पहिलो अडिसन सम्पन्न, दोश्रो जेष्ठ १८ मा मंगलोदय श्रृजनशिल समाजद्वारा आरुघाटको निलकण्ठ आधारभूत विद्यालयलाई शैक्षिक सामाग्री प्रदान युवराज घिमिरेको हत्या आरोपमा सात जना लागुऔषध दुर्व्यसनी पक्राउ प्रतिनिधिसभाको बैठक २ बजेलाई सर्‍यो ललितपुर आगलागी : सञ्जय गरी पनि रहेनन्, एकै परिवारका चारै सदस्यको मृत्यु किर्गीस्तानमा रहेका नेपालीलाई घरबाहिर ननिस्कन आग्रह

फेब्रुरी अर्थात “आयोडिन महिना” मनाउदै साल्ट ट्रेडिङ

admin

काठमाडौं । मानव शरीरलाई आवश्यक पर्ने सूक्ष्म पोषक तत्व मिसाइएको आयोडिनयुक्त नूनको प्रवद्र्धन गर्ने उद्देश्यका साथ यस वर्ष पनि फेब्रुअरी महिनालाई आयोडिन महिनाका रुपमा मनाउन लागिएको छ । आयोडिनको कमीका कारण मानव शरीरमा देखिने बिकृतिहरुबारे जानकारी दिने र आयोडिनयुक्त नून प्रयोगमा जोड दिने उद्देश्यले नेपालमा पनि सन् १९९८ देखि फ्रेब्रुअरी महिनालाई आयोडिन महिनाका रुपमा मनाउन थालिएको हो ।

सरकारले लिएको सहस्राब्दी विकास लक्ष्य अनुसार सन् २०१८ सम्ममा उचित मात्रामा आयोडिन भएको नून उपभोग गर्ने घरपरिवारको संख्या ९० प्रतिशत पुर्याउने लक्ष्य रहेकोमा त्यसभन्दा अगाडि नै लक्ष्य हासिल गर्न सफलता मिलेको साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेशनका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत उर्मिला श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

 


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको