Logo
30 Sep 2023    १३ आश्विन २०८०, शनिबार

ताजा खबर

न्यूजील्याण्डले पाकिस्तानलाई हरायो अनमोल केसी नर्भिक अस्पतालमा भर्ना ५१ देशका आरोहीले लिए अनुमति एमाले बागमती प्रदेशको अध्यक्षमा कैलाश ढुंगेल विजयी आजदेखि सोह्र श्राद्ध सुरु प्रधानमन्त्री प्रचण्ड आज स्वदेश फर्किंदै

फेब्रुरी अर्थात “आयोडिन महिना” मनाउदै साल्ट ट्रेडिङ

admin

काठमाडौं । मानव शरीरलाई आवश्यक पर्ने सूक्ष्म पोषक तत्व मिसाइएको आयोडिनयुक्त नूनको प्रवद्र्धन गर्ने उद्देश्यका साथ यस वर्ष पनि फेब्रुअरी महिनालाई आयोडिन महिनाका रुपमा मनाउन लागिएको छ । आयोडिनको कमीका कारण मानव शरीरमा देखिने बिकृतिहरुबारे जानकारी दिने र आयोडिनयुक्त नून प्रयोगमा जोड दिने उद्देश्यले नेपालमा पनि सन् १९९८ देखि फ्रेब्रुअरी महिनालाई आयोडिन महिनाका रुपमा मनाउन थालिएको हो ।

सरकारले लिएको सहस्राब्दी विकास लक्ष्य अनुसार सन् २०१८ सम्ममा उचित मात्रामा आयोडिन भएको नून उपभोग गर्ने घरपरिवारको संख्या ९० प्रतिशत पुर्याउने लक्ष्य रहेकोमा त्यसभन्दा अगाडि नै लक्ष्य हासिल गर्न सफलता मिलेको साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेशनका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत उर्मिला श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

 


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको