Logo
02 Feb 2023    १९ माघ २०७९, बिहीबार

ताजा खबर

सुनको मूल्यमा नयाँ रेकर्ड विश्वको शीर्ष १० धनीको सूचीबाट बाहिरिए अडानी कालीगण्डकीको देवशिला अयोध्यामा त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट ९ किलो सुनसहित क्यानडेली नागरिक पक्राउ विश्व कायस्थ कन्फ्रेन्सको दोस्रो स्थापना दिवस:वृद्धाश्रमलाई विभिन्न सहयोग कामना सेवा विकास बैंकका सिईओ बस्नेतसहित ४ जना पक्राउ

संविधान संशोधन गर्न सरकार तयार, उपेन्द्र यादव सरकारमा सहभागी हुने

admin

एमाले र माओवादी केन्द्रले संविधान संशोधन गर्ने प्रतिवद्धता जनाएसँगै संघीय समाजवादी फोरम पनि केपी ओली सरकारमा सहभागी हुने भएको छ ।  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले फोरमलाई आइतबार नै सरकारमा सहभागी गराउन चाहेका थिए । फोरम अध्यक्ष उपेन्द्र यादवलाई बालुवाटारमा बोलाएर ‘आपसी सहमतिका आधारमा संविधान संशोधन गर्ने’ प्रतिवद्धता जनाएका छन् ।

तर, यादवले पार्टीसँग छलफल गर्नुपर्ने बताए । लगत्तै पार्टी कार्यालय तिनकुने पुगेका यादवले नेताहरुसँग बालुवाटार वार्ताबारे ब्रिफिङ गरेका छन् । बैठकमा एक नेताका अनुसार संविधान संशोधनमा सहमति गरेर सरकारमा जाने सहमति जुटेको छ ।

एमाले र माओवादी नेताहरुका अनुसार आजै सहमति हुनसक्छ । फोरम अध्यक्ष यादवले पनि पार्टी नेताहरुलाई त्यसका लागि तयारी अवस्थामा रहने निर्देशन दिएका छन् ।

दलहरुबीच मन्त्रालय भागवण्डा पनि मिलाउन बाँकी छ । प्रधानमन्त्री ओली यादवलाई परराष्ट्रमन्त्री बनाउन सहमत छन् । साथै एक राज्यमन्त्री पनि दिने बताएका छन् । तर, फोरमले भने दुई मन्त्रालय दाबी गरेको छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको