Logo
01 Feb 2023    १८ माघ २०७९, बुधबार

ताजा खबर

विश्व कायस्थ कन्फ्रेन्सको दोस्रो स्थापना दिवस:वृद्धाश्रमलाई विभिन्न सहयोग कामना सेवा विकास बैंकका सिईओ बस्नेतसहित ४ जना पक्राउ भारतबाट बढेर आयो इन्धनको भाउ माओवादी केन्द्रको स्थायी कमिटि बैठक स्थगित खेर जाँदै ४० लाख ‘डोज’ खोप सन्दीप लामिछानेमाथि लगाइएको निलम्बन फुकुवा

लोकप्रिय गायक तुलसी पराजुलीको “चौरीको छुर्पी”को भिडियो सार्बजनिक

admin

लोकप्रिय गायक तुलसी पराजुलीको “चौरीको छुर्पी” बोलको नयाँ गीतको भिडियो सार्बजनिक भएको छ । गीतकार अर्जुन भट्टराईको शब्द अनि गायक पराजुलीकै संगीतमा तयार भएको म्यूजिक भिडियोमा निनाम र निश्माको अभिनय रहेको छ । याम गुरुङले निर्देशन गरेको भिडियोलाई मुकेश हुमागाईले खिचेका हुन । भिडियोलाई अमृत चापागाईले सम्पादन गरेका हुन ।

माउन्टेन म्यूजिकको यूट्युव च्यानल बाट सार्बजनिक गरिएको गीतको उत्पादन तथा प्रकाशन क्रियटर रुमले गरेको हो । प्रस्तोता समाज नेपालका अध्यक्ष समेत रहेका पराजुली, नेपाली संगीत, विषेशतः नेपाली लोक गीतको क्षेत्रमा परिचित नाम हो । “नरोई बस है मेरी आमा, म गएं मुग्लान, नमरी बाँचे फर्केर आउला, दशैको टिकामा” २०५१ सालमा रेकर्ड गरिएको यहि गीत नै उनको पहिलो गीत थियो । २०५२ सालमा काठमाण्डौ आएका पराजुलीले इलाहबादबाट संगीतमा बि म्युज गरेका छन । २०५७ सालमा बजारमा आएको खोटाङ्ग जिल्ला दिक्तेल बजार बोलको गितबाट नेपाली लोक गीतको क्षेत्रमा स्थापित भएका पराजुलीको कान्छीको छाता ढल्काइदेउ यता, सालै ज्यू, पाटनैको पातलो चिउरा, आकाशैको कालो बादल, लेकैमा चौरी तगायतका गीतहरु निकै चर्चित छन् ।

भिडियो :

https://www.youtube.com/watch?v=YQwZwc7kpu8&feature=youtu.be


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको