Logo
02 Feb 2023    १९ माघ २०७९, बिहीबार

ताजा खबर

सुनको मूल्यमा नयाँ रेकर्ड विश्वको शीर्ष १० धनीको सूचीबाट बाहिरिए अडानी कालीगण्डकीको देवशिला अयोध्यामा त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट ९ किलो सुनसहित क्यानडेली नागरिक पक्राउ विश्व कायस्थ कन्फ्रेन्सको दोस्रो स्थापना दिवस:वृद्धाश्रमलाई विभिन्न सहयोग कामना सेवा विकास बैंकका सिईओ बस्नेतसहित ४ जना पक्राउ

भारतीय अवरोधले नाकामा सास्ती, आयात निर्यातमा असर

admin

व्यवस्थापनका नाममा भारतीय प्रहरीले अवरोध गरेपछि सुनौली नजिक समान अलपत्र छन् । भारतीय प्रहरीलाई पैसा दिए मात्र सामान छिटो आउने व्यवसायीले आरोप लगाएका छन् ।

नियमविपरीत रकम मागेर दुस्ख दिएको व्यवसायी किरण पाण्डेले बताए । ‘मागेको रकम नदिँदा मैले पाँच दिन लगाएर भन्सार कटाएँ,’ उनले भने । सामान्य अवस्थामा नाकाबाट दैनिक ५ सय हाराहारी मालबाहक ट्रक भित्रिन्छन् । अहिले दैनिक तीन सय आउँछन् । यस्ता ट्रकले सामान्यत १ वा २ दिनमा सीमा पार गर्छन् ।

अवरोधले एक सातासम्म लागिरहेको छ । भारतीय सीमा सुरक्षा बल एसएसबी र प्रहरीले माथिको आदेश भन्दै आउजाउ गर्ने ट्रकलाई कडाइ गरेका हुन् । भारततर्फ अहिले २० किलोमिटर टाढासम्म गाडीको लाइन छ । भारत प्रवेश गर्न सयौं यस्ता गाडी नेपालतर्फ लाम लागेका छन् । नाका अस्तव्यस्त छ । व्यवसायी कृष्ण शर्माले मागअनुसार रकम दिए पालो मिचेर पठाउँछन् । ‘नत्र आफूखुसी रोक्ने र छाड्ने गरेका छन्,’ उनले भने । सहज बनाउन स्थानीय तहमा पहल भए पनि सुधार हुन सकेको छैन ।

सिद्धार्थनगर उद्योग वाणिज्य संघ महासचिव नेत्र आचार्यले उद्योगी व्यवसायीका संघसंस्था, प्रमुख जिल्ला अधिकारी, भन्सार अधिकृतलगायतबाट भन्सार सहज बनाउन प्रयास भएप नि समाधान नभएको बताए ।

अवरोधले मालबाहक गाडी अन्य नाकातर्फ मोडिँदा राजस्व असुली प्रभावित बनेको छ । चालु आर्थिक वर्षमा भैरहवा भन्सारले ८१ अर्ब ४३ करोड राजस्व असुलीको लक्ष्य लिएको छ । चालु बर्षको पुस मसान्तसम्म ३७ अर्ब ४६ करोड १२ लाख लक्ष्य तोकिएको थियो । कार्यालयले ३३ अर्ब ४ करोड ९९ लाख संकलन गरेको छ ।

कान्तिपुर

 


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको