Logo
02 Feb 2023    १९ माघ २०७९, बिहीबार

ताजा खबर

सुनको मूल्यमा नयाँ रेकर्ड विश्वको शीर्ष १० धनीको सूचीबाट बाहिरिए अडानी कालीगण्डकीको देवशिला अयोध्यामा त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट ९ किलो सुनसहित क्यानडेली नागरिक पक्राउ विश्व कायस्थ कन्फ्रेन्सको दोस्रो स्थापना दिवस:वृद्धाश्रमलाई विभिन्न सहयोग कामना सेवा विकास बैंकका सिईओ बस्नेतसहित ४ जना पक्राउ

चार भाषामा डबिंग हुने चलचित्र “म्हेन्दू ” निर्माण गर्दै पत्रकार अर्जुन डोटेल

admin

चलचित्र म्हेन्दू हिमाली दुर्गम भेगमा बसोबास गर्ने शेर्पा जाति र तल्लो भेगमा बस्ने आर्यन समुदायबिचको भावनात्मक सम्बन्ध उठान गर्ने मौलिक नेपाली चलचित्र हो ।

जनमानसमा भइपरी आउने दैविक प्रकोपको पिडा अनि त्यस समुदायमा ब्याप्त अन्धबिस्वास र रुढीबादी चिन्तनलाइ कथाको रुपमा प्रस्तुत गरिने छ , चलचित्रमा । चलचित्रको हिमाली जिल्ला डोल्पाको सेफ़ोक्सुण्डो देखि माथिल्लो भेग कान्जिरोवा हिमाल पारी ( उपल्लो डोल्पा )मा अबस्थित बिस्व के सबै भन्दा अग्लो स्थानमा रहेको मानब बस्ति छार्कामा छायांकन गरिने छ । म्हेन्दू शब्दलाई राम्री , प्यारी अथबा सुन्दर युवतीलाइ जनाउने विशेषणको रुपमा उपल्लो डोल्पामा बसोबास गर्ने शेर्पा समुदायले प्रयोग गर्छन । कतैकतै म्हेन्दू शब्दलाई तिब्बती भाषाबाट आएको आगन्तुक सब्दको रुपमा पनि विश्लेषण गरिन्छ ।

नारी प्रधान यस चलचित्रको प्रमुख पत्र जो सोहि बिकट भूभागमा बसोबास गर्दै त्यस ठाउको प्रतिनिधित्व गर्ने म्हेन्दूको भूमिकामा प्रयोग भएको हो । यस चलचित्रको माध्यमबाट उक्त स्थानको रहनसहन चालचलन रितिरिवाज भेषभुषा संगै पर्यटकीय स्थल ,सास्कृतिक सम्पदा र भौगोलिक अबस्थाको सजिब चित्रण गरिने छ । देब नेपालको लेखन तथा निर्देशनमा बन्न लागेको यस चलचित्र मार्फत नव नायक भोला तिमल्सिना र रमेश सोढारी डेब्यु गर्दै छन् । सोनु राइ चलचित्रको नायिका हुन् । एस राज कुमार , बिन्दा थिङ्ग , कालु राना , चन्द्रमणि मुडभरी , बाबुराम शाक्य , लक्ष्मण देबकोटा , किशोर खतिवडा आदि कलाकारको चलचित्रमा अभिनय रहने छ ।

अर्जुन प्रसाद डोटेल र रामकुमार अधिकारि चलचित्रका निर्माता हुन् । चन्द्रमणि मुडभरी कार्यकारी निर्माता रहेको यस चलचित्रमा बुद्धिमान तामाङ्ग र दुर्गा साहारा खड्का सह निर्माता हुन् । सुदिप डोटेलको प्रस्तुति चलचित्र म्हेन्दू २०७५ बैसाख पहिलो हप्ताबाट फ्लोरमा जाने छ । रोहित बिक्रम कार्कीले चलचित्रलाइ छायांकन गर्नेछन । चलचित्र करिब १ करोड २५ लाखको लागतमा निर्माण हुने छ । पुरुषोतम पौडेल रसुवा , बिमल डाँगी र सरोज कोइरालाको सब्द रहेको चलचित्रमा समाबेस गीतमा कुमार लामा योञ्जन , बिमल डाँगी र सरोज कोइरालाले संगीत गरेका छन् । बिध्या तिवारी , कुमार लामा र सरोज कोइरालाले चलचित्रका गीतमा आवाज भरेका छन् । चलचित्र भाद्रको अन्त सम्ममा सार्बजानिक प्रदर्शन गरिनेछ । नेपाली ,अंग्रेजी , जापानिज , भोजपुरी भाषामा चलचित्रको डबिंग गरि अन्तरा


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको