Logo
27 Feb 2024    १५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार

ताजा खबर

प्रभु बैंकका डेपुटी सीईओ मनोज न्यौपाने पक्राउ नेशनल मेडिकल कलेजद्वारा आयोजित निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट २१ सय बढी बिरामी लाभान्वित यार्चागुम्बाको निर्यात दोब्बरले बढ्यो दूधको भुक्तानी तुरून्तै दिन प्रधानमन्त्रीको निर्देशन कृष्ण कँडेलविरूद्ध यौन दुर्व्यवहारको मुद्दा दर्ता भजन शिरोमणी भक्तराज आचार्यको निधन

पीडित बालबालिकाको सहयोगको लागि रीता परियारकाे च्यारिटी

admin

 

काठमाडाै । गत अङ्रेजी मे १४ मा नेपालका चार अनाथ तथा पीडित बालबालिकाको सहयोगको लागि एक  कार्यक्रम आयोजना गरियो । उक्त कार्यक्रम गोर्खा जिल्ला घर भइ हाल बेलायत लाइ कर्म थलो बनाई बस्नु भएकी समाजसेवी रीता परियार ले गर्नु भएको थियो। रीताको एकल प्रयासमा संचालित उक्त च्यारिटि डिनर

कार्यम नेपाल को ४ अनाथ तथा गरिब बालबालिका हरुलाई शिक्षा दिने उदेश्य ले आयोजना गरिएको थियो।

 सो कार्यक्रमबाट उठेको सहयोग रकम भेरी नगरपालिका वडा नम्बर ११ मटेलापुल स्थित चतुरमाला बिद्यालयमा अध्ययनरत बर्ष १० कि पार्वती बिटालु, बर्ष ८ कि चन्द्रा बिटालु , जाजरकोट जिल्ला वडा न. २ ढिमे भइ हाल काठमाडौं को हर्ट ल्याण्ड उच्च मा.बि मा अध्ययनरत बर्ष ७ को बालक दिपक परियार र धरानको श्री जनता आधारभुत बिधालय मा अध्ययनरत बर्ष ४ कि शारीरिक असक्त बालिका एबिना राइ लाई शैक्षिक खर्चको को लागी नगद रु दुई लाख चार हजार रुपैया प्रदान गरिएको छ। जिम्मेवारी युवा नेपाल का अध्यक्ष प्रमोद बिश्वोकर्मा बाट पायक जानकारी को आधारमा सुरु गरेको सो कार्यक्रममा थप एक बालक पनि थिए पछी कार्यक्रम केही दिन अगाडि उक्त बालक बर्ष १० का लोकिन बिश्वोकर्मा लाई नेपाल बाल संगठन संस्थाले आस्रयमा लिएको थाहा पाय पछी सो बालकको ठाउँमा धरान कि एबिना राइ लाई जो (शारीरिक रुपले पुरै असक्त र मुख ले लेख्ने गर्छिन् । ) कार्यक्रम को एक दिन अगाडि सहयोग गर्ने घोषण सहित कार्यक्रम भभ्यताका साथ सम्पन्न गरेको रीताले बताउनु भयो “लोकिनले साहरा पाय पछी उसको ठाउँ मा एबिना लाई राखेकी हुँ तर आउने दिनमा लोकिन लाई म सहयोग गर्न तयार छु “समाजसेवी रीताले बताइन् ।

चार बालबालिका लाई उज्ज्वल भबिस्य् का लागि एक बच्चा बराबर नगद रु .५१००० सहयोग उठेको थियो । जाजरकाेट जिल्लाको भेरी नगरपालिकाको वडा नम्बर ११ का सदस्य ज्ञानी प्रसाद शर्मा ,चतुरमाला बिद्यालयका प्राध्यानयपक खिम बहादुर घर्ति ,धरान कि पुर्णिमा सुब्बा र काठमाडौं जिल्लाको सुनौलो सपना नेपाल संस्था को सहकार्य मा पीडित बालबालिकाहरुलाई रकम हसातन्तरन गरियो । बेलायत मा बिगत दश बर्ष देखी बसोबास गर्दै आउनु भयकि रीता परियार् को यो पहिलो समाजसेवा कार्य होइन। बिगत धेरै समय अगाडि देखी नै बिभिन्न समाजसेवाको हातहरु अगाडि बढाउदै आउनुभएको छ । समाजसेवालाई नै अगाडि बढाउने अठोटका साथ समाजसेवी रीता परियार ले तुरुन्न्त अर्को कार्यक्रम चाडै नै घोषणा गर्ने समेत गर्नु भएको छ ।

लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको