Logo
01 Feb 2023    १८ माघ २०७९, बुधबार

ताजा खबर

विश्व कायस्थ कन्फ्रेन्सको दोस्रो स्थापना दिवस:वृद्धाश्रमलाई विभिन्न सहयोग कामना सेवा विकास बैंकका सिईओ बस्नेतसहित ४ जना पक्राउ भारतबाट बढेर आयो इन्धनको भाउ माओवादी केन्द्रको स्थायी कमिटि बैठक स्थगित खेर जाँदै ४० लाख ‘डोज’ खोप सन्दीप लामिछानेमाथि लगाइएको निलम्बन फुकुवा

काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि अनधिकृत परिचय पाटी हटाउँदै

Reporter

काठमाडौं महानगरपालिकाले आज कात्तिक २८ गते सोमबारदेखि अनधिकृत परिचय पाटी हटाउने भएको छ ।

त्यस्ता बोर्ड हटाउन महानगरले ३० दिने सार्वजनिक सूचना जारी गरेको थियो । तोकिएको समय–सीमाभित्र नियमित नगर्नेहरुको परिचय पाटी आजदेखि हटाउन लागिएको महानगरका राजस्व विभागका प्रमुख डा. शिवराज अधिकारीको भनाइ छ । अधिकारी भन्छन्– ‘पाटी हटाउँदा ख्याल गर्नुपर्ने केही बुँदा हामीले टोलीलाई सम्झाएका छौँ । यो विषय सर्वसाधारणलाई पनि थाहा हुन आवश्यक छ ।’

पाटी हटाउँदा ख्याल गर्नुपर्ने विषयका बारेमा डा. अधिकारी भन्छन्– ‘३० वर्ग फुटभन्दा धेरै आकार भएका सबै बोर्ड हटाइने छ । प्रायोजकको बोर्ड पनि यही आकारभित्र हुनु पर्नेछ । मापदण्डभित्रका बोर्ड वडामा गएर राजस्व तिरेपछि राख्न सकिन्छ । अहिलेसम्म पनि नियमित भएका छैनन् भने तुरुन्तै वडामा सम्पर्क राख्न सकिन्छ । व्यवसायिक स्थलमा ३० वर्ग फुटभित्र जुनसुकै आकारको भए पनि एउटाभन्दा धेरै बोर्ड हटाइने छ । सार्वजनिक स्थलमा रहेका झ्याल, ढोका छोपिने गरी राखिएका, छतमा राखिएका सबै बोर्ड हटाइने छ ।’

योसँगै भित्तेलेखन, अनधिकृत पर्चा, पम्प्लेट र पोस्टरसमेत हटाइने भएको छ ।

विभागले असोज ७ गते ३० दिने सूचना दिएर मापदण्डभित्र राख्न सकिने परिचय पाटीको आकार र त्यसमा वार्षिक रुपमा लाग्ने दरसमेत उल्लेख गरेर सार्वजनिक सूचना प्रकाशन गरेको थियो ।

६ वर्ग फुटसम्मको परिचय पाटीको वार्षिक शुल्क ५ सय रुपैयाँ तथा १५ वर्ग फुटसम्मको १ हजार ५ सय रुपैयाँ शूल्क निर्धारण गरिएको छ । १५ वर्गफुटदेखि ३० वर्ग फुटसम्मका परिचय पाटीको प्रति वर्गफुट एक हजार रुपैयाँ हो ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको