Logo
27 Feb 2024    १५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार

ताजा खबर

नेशनल मेडिकल कलेजद्वारा आयोजित निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट २१ सय बढी बिरामी लाभान्वित यार्चागुम्बाको निर्यात दोब्बरले बढ्यो दूधको भुक्तानी तुरून्तै दिन प्रधानमन्त्रीको निर्देशन कृष्ण कँडेलविरूद्ध यौन दुर्व्यवहारको मुद्दा दर्ता भजन शिरोमणी भक्तराज आचार्यको निधन राजेन्द्र महतोद्वारा लोसपा परित्याग

देउवा विरुद्दको रिटमा सर्वोच्चको कारण देखाउ आदेश

Reporter

नेपाली कांग्रेसलाई संसद्को प्रमुख प्रतिपक्षी दल नबनाउन भन्दै सर्वोच्चमा परेको रिटमा सर्वोच्च अदालतले कारण देखाउ आदेश जारी गरेको छ । कांग्रेसले प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ नेतृत्वको सरकारलाई विश्वासको मत दिएको भन्दै अधिवक्ता विमल पोखरेलले संसदीय दलका नेता शेरबहादुर देउवालाई प्रमुख प्रतिपक्षी दलको नेताको सुविधा दिन नहुने माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट हालेका थिए ।

सुनुवाइका लागि बुधबार न्यायाधीश सुष्मालता माथेमाको एकल इजलासमा परेको उक्त रिटमा सर्वोच्चले संघीय संसद् सचिवालयसँग नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रमुख प्रतिपक्षी दलको नेताको मान्यता दिनुको कारण सोधेको हो । साथै, अन्तरिम आदेशका लागि दुवै पक्षलाई झिकाउने निर्णयसमेत भएको छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको