Logo
16 Jul 2024    १ श्रावण २०८१, मंगलवार

ताजा खबर

भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले दिए प्रधानमन्त्री ओलीलाई बधाई बाणिज्य बैंकहरुले घटाए साउनका लागि ब्याजदर प्रधानमन्त्री ओली सहित २१ मन्त्रिले लिए सपथ ओलीलाई प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्नु असंवैधानिक भएको दाबी गर्दै सर्वोच्चमा रिट कोपा अमेरिकाको उपाधि अर्जेन्टिनालाई इङ्ग्ल्यान्डलाई २-१ गोलले हराउँदै स्पेनले जित्यो युरो कपको उपाधि

सेलाएको छैन अझै लामिछानेले बोलेका कुराको तरंग

Reporter

-डा.डिआर उपाध्याय,

काठमाडौं । राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका सभापति रवि लामिछानेले केही दिन अघि भब्य पत्रकार सम्मेलन आयोजना गरेका थिए । मैले त्यति ठूलो भब्य पत्रकार सम्मेलन अहिले सम्म देखेको थिएन । पत्रकार र क्यामराको भिड मात्र देखिन्थ्यो । जव लामिछाने मूलधारका मिडिया र पत्रकार बिरुद्ध खनिए त्यसले तरंग ल्याइदियो । कान्तिपुरका मालिक देखि अन्नपूर्णका मालिक लगायत पत्रकार समेत गरि १२ भाइको खेदो खने । ऋषि धमलालाई जोक्कर समेत भन्न भ्याए । लामिछानेले बोलेका कुराको तरंग अझै सेलाएको छैन । रविको पक्ष र बिपक्षमा मत जाहेर गर्नेको कुनै कमी छैन ।

पत्रकार महासंघले प्रेस स्वतन्त्रता माथिको प्रहार भन्दै बिज्ञप्ती नै निकाल्यो । पत्रकार सम्मेलनमा रबि आर्कोशमा आए । आर्कोशमा नआइ नम्र भएर बोलेको भए राम्रो हुन्थ्यो । त्यति अडकल उनमा भएन । रबि साहसि र आँटीला ब्यक्ति हुन । रबिले १२ भाई बिरुद्ध लगाएको आरोपका बारेमा म जान्दिन तर यति थाह छ, संचार क्षेत्रमा पनि ब्यापक सुधारको खाँचो छ । यो क्षेत्रलाई ब्यापक सुधार गरेर मर्यादित र बिश्वाशिलो बनाउनु पर्ने जरुरी भने पक्कै छ । बारम्वार संचार क्षेत्र माथि किन प्रश्न उठछ ? यो प्रश्नको खोजि गर्नु जरुरी छ । देशमा देखिएका बिकृती, बिसंगतीका बिरुद्ध पत्रकारले कलम चलाउन र बोल्न डराउनु हुदैन । लुकेका, लुकाइएका र लुकाउन खोजिएका कुराहरु बाहिर ल्याउनु असल पत्रकारको धर्म र कर्तव्य हो । संचार कर्ममा रहुन्जेल लामिछानेले यस्तै र साना साना जनताका पीर मर्काका कुरा बाहिर ल्याए र चर्चामा पनि आए ।

अनियमितता र भ्रष्टाचारका कुरा बाहिर ल्याए । सिधा कुरा जनता संग भन्ने उनको कार्यक्रम छोटो समयमा चर्चामा आयो । उनको सतकर्मले जोडेको सम्पति भनेको जनता थिए । त्यही भएर पार्टी खोलेको ६ महिना भित्र नै राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीलाई देशको चौथो राजनीतिक शक्ति बनाउन उनी सफल भए । उनको यो सफलताका बारेमा कसैले चासो देखाएन । यो कसरी सम्भव भयो भनेर मूलधारका संचार माध्यमले कहि कतै लेखेनन् । रबिको खेदो खन्ने बाहेक मूलधारका संचार माध्यमले अरु केही गरेनन् । त्यसो भएर रबि आर्कोशित भएको हुनु पर्छ । सर्वोच्चको फैसलाले एकै चोटी संसद पद र मन्त्री गएको छ किन रबि आर्कोशित नहुन ? रबि देशमा केही गरेर देखाउछु भन्ने आँटीला ब्यक्ति हुन । उनको बारेमा गुन गान गाउन खोजेको होइन, सत्य कुरा त भन्नै पर्छ ।

छोटो समय मन्त्री भए काम त राम्रै गर्न खोजेका हुन यो कुरा सबैले स्वीकार गर्न सक्नु पर्छ । राम्रो काम गर्न खोज्नेहरुलाई यो देशमा खुट्टा तान्ने प्रबृति बढदो छ । त्यसै सतिले सरापेको देश भनिएको रहेन्छ । यो देशमा रबि जस्तो आँटीलो र इमान भएको नेताको खाँचो छ । हेदै जानु होला रबि फेरि उदाएर आउने छन । उनको पक्षमा ठूलो जनमत बढदै छ । यो घटनाक्रमले त रबिको पक्षमा झन ठूलो माहोल खडा भए जस्तो देखियो ।

तस्कर, माफिया, दलाली, भ्रष्ट बाहेक अरु सबै सर्बसाधरण जनता रबिको पक्षमा छन । यो कुरा म ठोकेर भन्छु । राम्रो काम गर्न खोज्नेलाई किन गिराइन्छ ? देश र जनताको भबिश्य राम्रो बनाउन खोज्नेलाई यो देशमा किन पाखा लगाइन्छ ? हरेक क्षेत्रमा राम्रो काम गर्न खोज्नेहरुलाई खुट्टा तानेर ढलाइएको देखिएको छ । अब सबै जनता गम्भिर बन्नु पर्ने अबस्था आएको छ । नेपाली जनताले आश्वासन होइन, परिणाम खोजिरहेका छन । परिणाम दिन सरकार अग्रसर भएर लाग्नु पर्ने देखियो । रबिको संसद र मन्त्री पद गए पछि राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी सरकार बाट बाहिरिएको छ तर समर्थन भने फिर्ता लिएको छैन । अबको राजनीति कसरी अघि बढछ त्यो त अहिले भन्न सकिदैन ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको