Logo
02 Apr 2023    १९ चैत्र २०७९, आईतवार

ताजा खबर

राष्ट्रपति पौडेल अस्पताल भर्ना फोटोपत्रकार प्रदीपराज वन्त बाबुछिरी फोटो पत्रकारिता पुरस्कारबाट पुरस्कृत थ्री नेसन्स कपको उपाधि नेपाललाई मिडिया उद्यमी हरिशरण सुवेदी रिपाेर्टर्स क्लबबाट सम्मानित प्रधानमन्त्री दाहालले गरे मन्त्रिपरिषद् विस्तार उपत्यकामा हराएका तीन सय ६० मोटरसाइकल सम्बन्धित धनीलाई हस्तान्तरण

ए डिभिजन लिग २०७९ को लाइभ स्पेस फोरकेमा

Reporter

काठमाडौं । नेपालको सबैभन्दा पुरानो, ठूलो र स्तरीय फुटबल प्रतियोगिता शहीद स्मारक ’ए’ डिभिजन लिग २०७९ को प्रत्यक्ष प्रसारण स्पेस फोरके टेलिभिनजले गर्ने भएको छ । यही फागुन १९ गतेबाट सुरु हुने लिगको प्रत्यक्ष प्रसारणसहित डिजिटल राइट्स समेत स्पेस फोरके टेलिभिजनले लिएको हो । सोमबार एन्फा कम्पलेक्स सातदोबाटोमा पत्रकार सम्मेलन गरी लिगसँग सम्बन्धित सबै पक्षको जानकारी गराइएको हो । सो अवसरमा बोल्दै स्पेस फोरके टेलिभिजनका अध्यक्ष डा. दिनेशकुमार शाहीले प्रत्यक्ष प्रसारणको तयारी अन्तिम चरणमा पुगेको बताए । उनले टेलिभिजनबाट प्रत्यक्ष प्रसारणका साथै प्रत्येक खेलको समिक्षा हुने जानकारी दिए । “उच्चतम प्रविधिमार्फत गूणस्तरीय प्रसारण हाम्रो प्राथमिकता हो” उनले भने “प्रसारणमा रिसिभ गर्ने सिस्टम नभए पनि डिजिटल प्लेटफर्ममा भने फोरकेको क्वालिटि दिने हाम्रो तयारी छ ।”
यसअघि एन्फाले आव्हान गरेको टेन्डर प्रक्रियाबाट एमडीएससी स्पोर्ट्स प्रालिले भ्याट बाहेक १ करोड ९७ लाखमा शीर्षक प्रायोजक बाहेकका मार्केटिङ, ब्रोडकास्टिङ, डिजिटल र टिकेटिङको अधिकार किनेको थियो । सोहि पत्रकार सम्मेलनका क्रममा एन्फा र एमडीएससीबीच सम्झौतामा हस्ताक्षर भएको छ । एन्फाका महासचिव किरण राई र एमडीएससी स्पोर्ट्सका संयोजक अर्जुन घिमिरेले सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर गरेका हुन ।

स्पेस फोरके टेलिभिजनले पनि यसअघि नै एमडीएससी स्पोर्ट्स प्रा.लि.सँग सम्झौता गरिसकेको छ । एमडीएससी स्पोर्ट्स प्रा.लि. का संयोजक अर्जुन घिमिरेले सबैले आ–आफ्नो क्षेत्रबाट पहल गरे नेपाली फुटबल उचाइमा जान सक्ने उल्ले गरे ।
दशरथ रङ्गशाला, एन्फा कम्प्लेक्स मैदान र च्यासलमा सञ्चालन हुने लिगमा १४ क्लबको सहभागिता रहने छ । लिगमा कूल एक सय ८२ खेल हुनेछन । लिगका खेलहरू डबल राउन्ड रोबिन प्रणालीका आधारमा खेलाइने छ । कूल १२ करोड रुपैयाँ लगानीमा सञ्चालन हुने लिगको विजेताले ७५ लाख, उपविजेताले ५० लाख र तेस्रो हुने टोलीले २५ लाख रुपियाँ पुरस्कार पाउनेछ । यस्तै लिगमा प्रत्येक खेलको विजेता टोलीलाई ५० हजार र यदि खेल बराबरी भएका २५ हजार रुपैयाँ प्रदान गरिने एन्फाले जनाएको छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको