Logo
03 Jun 2023    २० जेष्ठ २०८०, शनिबार

ताजा खबर

बसको ठक्करबाट मोटरसाइकलमा सवार दुई युवकको मृत्यु सुजनको ‘भुक्के चप्पल’मा नविना(भिडियो) प्रधानमन्त्री प्रचण्ड आज स्वदेश फर्किए चौथो राष्ट्रिय साधना म्युजीक अवार्ड (रिवार्ड) को आवेदन खुल्ला ‘लू’बाट बच्न सतर्कता अपनाउन मौसम विज्ञान विभागको आग्रह गुडिरहेको गाडीबाट खसेर भक्तपुरमा एक महिलाको मृत्यु

प्रधानन्यायाधीशमा हरिकृष्ण कार्की सिफारिस

Reporter

संवैधानिक परिषद्ले प्रधानन्यायाधीशमा हरिकृष्ण कार्कीलाई सिफारिस गरेको छ।

सोमबार बसेको संवैधानिक परिषदको बैठकले प्रधानन्यायाधीशमा कार्कीलाई सिफारिस गरेको उपसभामुख इन्दिरा रानामगरले जानकारी दिइन्।‘वरिष्ठताको आधारता उहाँलाई सर्वसम्मत सिफारिस गरिएको हो,’ उनले भनिन्।

संवैधानिक परिषद्को सिफारिसलाई संसदीय सुनुवाइ समितिले अनुमोदन गरेपछि प्रधानन्यायाधीश नियुक्त हुने व्यवस्था छ।

तर संसदीय सुनुवाई विशेष समिति भने अहिलेसम्म बनेको छैन। कार्की अहिले सर्वोच्च अदालतका कायममुकायम प्रधानन्यायाधीश छन्। उनी आउने साउन २० गते उमेरहदका कारण अवकाश पाउने छन्। प्रधानन्यायाधीश तथा सर्वोच्च अदालतको न्यायाधीशले ६५ वर्ष उमेर पुगेपछि अवकाश पाउने व्यवस्था छ। तीस वर्ष वकालत पेशामा रहेका कार्की २०७२ सालमा महान्यायाधिवक्ता भएका थिए। त्यसअघि उनी नेपाल बार एसोसिएसनको अध्यक्ष थिए। २०७३ साल साउन १७ मा सर्वोच्च अदालतको न्यायाधीशमा उनी नियुक्त भएका थिए।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको