Logo
02 Feb 2023    १९ माघ २०७९, बिहीबार

ताजा खबर

सुनको मूल्यमा नयाँ रेकर्ड विश्वको शीर्ष १० धनीको सूचीबाट बाहिरिए अडानी कालीगण्डकीको देवशिला अयोध्यामा त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट ९ किलो सुनसहित क्यानडेली नागरिक पक्राउ विश्व कायस्थ कन्फ्रेन्सको दोस्रो स्थापना दिवस:वृद्धाश्रमलाई विभिन्न सहयोग कामना सेवा विकास बैंकका सिईओ बस्नेतसहित ४ जना पक्राउ

नेपाल आँखा अस्पतालमा अप्टिकल बायोमिटर

admin

 नेपाल आँखा अस्पतालले जापानको निडेक कम्पनीको एल स्क्यान मोडलको अप्टिकल बायोमिटर भित्र्याएको छ। नेपालकै जेठो आँखा अस्पतालले सेवा विस्तारका क्रममा उक्त मेसिन ल्याएको हो।

उक्त मेसिनले मोतिविन्दुको शल्यक्रिया गर्दा आँखाभित्र राखिने ‘इन्ट्राअकुलर लेन्स’को ‘एक्युरेट पावर क्याल्कुलेसन’ गर्ने भएकाले मोतिविन्दुको उपचारमा गुणस्तरीय सेवा पुग्ने अस्पतालले जनाएको छ।

यो अत्याधुनिक मेसिनले ‘नन कन्ट्याक्ट’ अथवा ‘नन इन्भेसिभ अटोमेटिक मेथड’बाट एक्युरेट पावर क्याल्कुलेसन गर्नुका साथै १० सेकेन्डभित्र आँखाको ६ वटा महत्वपूर्ण मेजरमेन्ट गर्छ। जसअन्तर्गत एक्जिएल लेन्थ, कोर्नियल कर्भेचर रेडियस, एन्टेरियर च्याम्बर डेप्थ, सेन्ट्रल कोर्नियल थिकनेस, कोर्नियल डायप्टर र पुपिल साइज पर्छन्।

नयाँ मेसिनका माध्यमबाट उपचारमा स्तरीयता, सरल र सहजता हुने अस्पतालका कार्यकारी प्रमुख दमनबहादुर घलेले जनाए।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको