Logo
28 Nov 2023    १२ मंसिर २०८०, मंगलवार

ताजा खबर

दुर्गा प्रसाईंका स्वकीय सचिव पक्राउ सुनको मूल्य हालसम्मकै उच्च देशभरीका कारागारमा योग शिविर चलाइने काठमाडौं महानगरपालिका को सडक तथा नदी किनारमा आगो बाल्न निषेध इजरायल र हमास बीच युद्धविराम दुई दिन थप, के छुट्लान विपिन जाेशी? लोकसेवा आयोगको सबैभन्दा धेरै परीक्षा दिने सर्लाहीका, नाम निकाल्ने गुल्मीका

केही ब्यक्तिको मनोमानीले खेलाडीको भविष्यमाथि कुठाराघात

Reporter

काठमाडौं । खेलाडी भनेका देशका गहना हुन उनीहरुको उपलब्धीले समग्र समाज र देशलाई परिचित गराउँदछ ।

हरेक खेलले राष्ट्रिय गौरव बोकेको हुन्छ । सबैभन्दा महंगो र सबैभन्दा कठिन खेलको रुपमा बडिबिल्डिङ्ग खेललाई लिने गरिन्छ । यस खेलको उपाधि जित्नको लागि खेलाडीहरुले गरेको दुःख,त्याग,मेहनत र खर्च हेर्ने हो भने सामान्य मानिसको कल्पना भन्दा धेरै टाढाको कुरा हो ।

सानो संघर्षबाट यो खेलमा नतिजा हासिल गर्न असम्भव छ । नेपाल बडिविल्डिङ्ग संघको आयोजनामा गत असार महिनामा ८ औं मिस्टर हिमालय प्रतियोगिता सम्पन्न भयो । उक्त प्रतियोगिता आयोजना गर्नुको मुख्य उद्देश्य आगामी भदौ महिनामा नेपालमा संचालन हुन गईरहेको यशियन बडिबिल्डिङ्ग प्रतियोगितको लागि खेलाडी छनौट थियो ।

मिस्टर हिमालयबाट नै यशियन खेलको लागि खेलाडी छनौट गर्ने भनेर ब्यापक प्रचार प्रसार भयो । खेलाडीहरुले पनि अत्यन्तै मेहनत र उत्साहको साथ खेलमा सहभागीता जनाएका थिए । सबै खेलप्रेमी तथा खेलाडीहरुले खेलमा सहभागी विजेता खेलाडीहरु मध्येबाट नै यशियन खेलमा देशको प्रतिनिधित्व गर्ने आंकलन गरिएको थियो ।

तर त्यस्तो भएन संघको संचालन तथा नेतृत्व गरिरहेका केही ब्यक्तिहरुको स्वार्थ र पुर्वाग्रहका कारण खेलमा विजेता खेलाडी मात्र नभई आफ्नो नजिकका र चिनेजानेका खेलाडीहरुलाई पुनः छनौट गरि यशियन प्रतियोगितामा सहभागी गराउन बिभिन्न किसिमका प्रपन्च भईरहेको छ ।

आज भन्दा ५/६ महिना अघि म हिमालय गेम नखेली यशियन गेम खेल्छु म तेहि अनुसार तयार गर्छु भनेर आयोजकलाई सोध्दा मिस्टर हिमालय नखेली खेल्न पाईदैन भन्ने जवाफ आयो र मैले तयारीलाई रोके ।

अहिले आएर हिमालय गेम नै नखेलेको आफ्नो आफ्नो मान्छेलाई छनौट गरि यशियन गेम खेलाउन लगेको छन् यसमा मेरो घोर आपत्ती छ,खेलाडी सन्जिब श्रेष्ठले बताए । सीमित ब्यक्तिहरुको मनोमानीले खेलाडीको भबिस्यमा ठुलो खेलबाड भएको छ,यसमा हामी चुपचाप बस्ने छैनौं,सन्जिबले बताए ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको