Logo
31 Jan 2023    १७ माघ २०७९, मंगलवार

ताजा खबर

छैठौं राष्ट्रिय समावेशी म्यूजिक अवार्ड (निम अवार्ड )को मनोनयन सार्वजनिक सन्दीपलाई थुनामै राख्न माग गर्दै सर्वोच्चमा निवेदन दर्ता लगातार सेयर बजार घट्नेक्रममा रोयल लाउञ्ज ब्याङ्क्वेट र बाजेको सेकुवालाई एक लाख जरिवाना काठमाडौँको कागेश्वरिमा मनाइयो सहिद दिवस राष्ट्रपतिको निर्वाचन फागुन २५ र उपराष्ट्रपतिको चैत ३ गते

पुटिनको स्वस्थ राज

admin

रुसका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिन मानिसहरुबिच आफ्नो फिटनेस र कडा छवीका लागि परिचित छन् । साधारणतया राती चाँडै सुत्ने र बिहान चाँडै उठ्ने मानिसहरु स्वस्थ हुने बताइन्छ तर पुटिन ठिक विपरित छन् । उनलाई निकै अबेर रातीसम्म काम गर्न मनपर्छ । उनी आफ्ना धेरैजसो काम राती नै गर्ने गर्दछन् । गुप्तचर एजेन्सी केजीबीका पूर्व गुप्तचर बिहान निकै ढिला उठ्ने गर्दछन् ।

अबेर रातीसम्म काम गर्छन्, निकै ढिला उठ्छन् पुटिनः

न्यूजवीकका बेन जूडाले तीन वर्षको कडा मेहनत र अनुसन्धानपछि पुटिनको रुटिनको प्रोफाइल तयार गरेका थिए । जूडाले आफ्नो एक किताब ‘फ्रजाइल एम्पायरः हाउ रसिया फेल इन एण्ड आउट अफ लभ विद भ्लादिमिर पुटिन’ का लागि तीन वर्षसम्म अनुसन्धान गरे । यसमा पुटिनको दिनचर्याबारे बताइएको थियो । ढिला उठ्ने भएकाले पुटिन दिउँसोमात्र आफ्नो नास्ता खान्छन् । न्यूजविकका अनुसार नास्तामा उनी एउटा ठूलो अमलेट वा ओटमिल खाने गर्दछन् । साथै, उनी नास्तामा गुजको अण्डा र पनिर पनि खान्छन् ।

विशेष स्थानबाट आउँछ पुटिनको खानेकुराः

‘द न्यू जारः द राइज एण्ड रेन अफ भ्लादिमिर पुटिन’ का लेखक स्टिवन लि मेयर्सका अनुसार राष्ट्रपति पुटिन ‘बिटरुट र हर्सर्याडिस’ (एक प्रकारको कन्दमूल) ले बनेको जूस पनि पिउँछन् । उनको नास्ता पुटिनका राजनीतिक सहयोगीको मद्दतले तयार हुने गर्दछ । न्यूजविकको भनाई अनुसार पुटिनको खानामा प्रयोग हुने समग्री नियमित रुपमा पेट्रिआर्क किरिलको खेतबाट मगाइन्छ । किरिल रुसका चर्चित धार्मिक नेता हुन् ।

फिटनेसका लागि यसरी व्यायाम गर्छन् पुटिनः

खाना खाएपछि पुटिन करिब दुई घण्टा स्विमिङ गर्छन् । स्विमिङ गरेपछि उनी वेटलिफ्टिङ गर्छन् । गार्जियन पत्रिकाका अनुसार मानिसहरुबिच आफ्नो छवी स्थापित गर्न उनी फिटनेसमा निकै ध्यान दिने गर्दछन् । मेयर्स भन्छन्, ‘यस्तो लाग्छ कि पुटिनको कुकुर कोनी उनको सबैभन्दा नजिक छन् । जब पुटिन स्विमिङ गर्छन् तब कोनी स्विमिङ पूलको किनारामा बसेर उनको प्रतिक्षा गरिरहेको हुन्छ ।’ पुटिन खाने काम र व्यायाम गरुञ्जेल दिउँसो भइसकेको हुन्छ । त्यसपछि मात्र उनी आफ्नो आधिकारिक काम सुरु गर्छन् ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको