Logo
27 May 2024    १४ जेष्ठ २०८१, सोमबार

ताजा खबर

बूढानीलकण्ठका मेयरसहित तीन वडाअध्यक्षलाई एक महिना कैद सजाय महालेखापरीक्षकको वार्षिक प्रतिवेदन राष्ट्रपतिसमक्ष पेस आगामी आर्थिक वर्ष २०८१-०८२ को बजेट जेठ १५ गते व्यवसायसँगै समाजसेवामा निरन्तरता दिदै महेश बुढाथोकी बिराज बास्कोटा अभिनित म्युजिकल पोइट्री ‘कालो प्रकाश’ सार्वजनिक (म्युजिकल पोइट्रीसहित) विश्वविख्यात अन्वेषकद्वारा नेकको शिक्षक विद्यार्थी माझ प्रस्तुति

राष्ट्रसंघीय महासभामा भाग लिन प्रधानमन्त्री दाहाल अमेरिका प्रस्थान

Reporter

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल संयुक्त राष्ट्रसंघको महासभामा सहभागी हुन आज साँझ अमेरिका प्रस्थान गर्नुभएको छ । आगामी मंगलबार सुरु हुने संयुक्त राष्ट्रसंघको ७८ औं महासभामा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री दाहाल त्यसतर्फ जानुभएको हो । प्रधानमन्त्री दाहालसँगै स्वकीय सचिव गंगा दाहाल, परराष्ट्रमन्त्री एनपी साउद, परराष्ट्र मन्त्रालयका सचिव भरतराज पौड्याल सहित उच्च अधिकारीले नेपालका तर्फबाट राष्ट्रसंघको महासभामा सहभागिता जनाउने छन् ।

राष्ट्रसंघको कार्यक्रम सकेर प्रधानमन्त्री दाहाल उतैबाट चीन जाने कार्यक्रम छ । राष्ट्रसंघीय महासभामा यो वर्ष विश्व शान्ति, एवम् दिगो विकासका विषयमा विभिन्न सत्रमा छलफल हुदैछ । राष्ट्रसंघीय सभालाई सम्वोधन गर्नुअघि प्रधानमन्त्री दाहालले अल्पविकसित राष्ट्रको अध्यक्षको हैसियतले विभिन्न साईडलाईन बैठकमा सहभागिता जनाउने तय भएको छ । अमेरिकामा रहँदा प्रधानमन्त्री दाहालले दिगो विकास र जलवायु सम्मेलनमा सहभागीता जनाउने परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको