Logo
24 Sep 2023    ७ आश्विन २०८०, आईतवार

ताजा खबर

दुई महिनामा २ खर्ब ३३ अर्बभन्दा बढी व्यापार घाटा सन्दीपविरुद्धको मुद्दाको फैसला पेसी आज पनि स्थगित संसदीय समितिको बैठक बस्दै राहत शिक्षकहरूको आन्दोलन आज पनि जारी रहने सन्दीपविरुद्धको मुद्दामा आज सुनुवाइ हुँदै पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना

राष्ट्रसंघीय महासभामा भाग लिन प्रधानमन्त्री दाहाल अमेरिका प्रस्थान

Reporter

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल संयुक्त राष्ट्रसंघको महासभामा सहभागी हुन आज साँझ अमेरिका प्रस्थान गर्नुभएको छ । आगामी मंगलबार सुरु हुने संयुक्त राष्ट्रसंघको ७८ औं महासभामा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री दाहाल त्यसतर्फ जानुभएको हो । प्रधानमन्त्री दाहालसँगै स्वकीय सचिव गंगा दाहाल, परराष्ट्रमन्त्री एनपी साउद, परराष्ट्र मन्त्रालयका सचिव भरतराज पौड्याल सहित उच्च अधिकारीले नेपालका तर्फबाट राष्ट्रसंघको महासभामा सहभागिता जनाउने छन् ।

राष्ट्रसंघको कार्यक्रम सकेर प्रधानमन्त्री दाहाल उतैबाट चीन जाने कार्यक्रम छ । राष्ट्रसंघीय महासभामा यो वर्ष विश्व शान्ति, एवम् दिगो विकासका विषयमा विभिन्न सत्रमा छलफल हुदैछ । राष्ट्रसंघीय सभालाई सम्वोधन गर्नुअघि प्रधानमन्त्री दाहालले अल्पविकसित राष्ट्रको अध्यक्षको हैसियतले विभिन्न साईडलाईन बैठकमा सहभागिता जनाउने तय भएको छ । अमेरिकामा रहँदा प्रधानमन्त्री दाहालले दिगो विकास र जलवायु सम्मेलनमा सहभागीता जनाउने परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको