Logo
24 Sep 2023    ७ आश्विन २०८०, आईतवार

ताजा खबर

डा भक्तमान श्रेष्ठको अपहरणमा संलग्न तामाङ १३ वर्षपछि पक्राउ दुई महिनामा २ खर्ब ३३ अर्बभन्दा बढी व्यापार घाटा सन्दीपविरुद्धको मुद्दाको फैसला पेसी आज पनि स्थगित संसदीय समितिको बैठक बस्दै राहत शिक्षकहरूको आन्दोलन आज पनि जारी रहने सन्दीपविरुद्धको मुद्दामा आज सुनुवाइ हुँदै

प्रधानमन्त्री र राष्ट्रसंघका महासचिवबीच भेटवार्ता

Reporter

अमेरिका भ्रमणमा रहेका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र संयुक्त राष्ट्रसंघका महासचिव एन्टिनियो गुटरेसबीच भेटवार्ता भएको छ । प्रधानमन्त्री हिजो राष्ट्रसंघको महासभामा भाग लिन अमेरिका आइपुगेका थिए ।

अमेरिका आइपुगेलगत्तै उनको राष्ट्रसंघका महासचिवसँग भेटवार्ता भएको प्रधानमन्त्रीसँगै न्यूयोर्क रहेका प्रधानमन्त्रीका फोटोपत्रकार प्रदीपराज वन्तले जानकारी दिए ।

एन्टिनियोसँगको भेटप्रति प्रधानमन्त्री प्रचण्डले खुसी ब्यक्त गरेका छन् । महासचिव गुटरेस र प्रधानमन्त्री प्रचण्डबीच नेपालको शान्ति प्रक्रिया, जलबायु परिवर्तन, एसडिजी, एलडिसी र विकास वित्तपोषण लगायतका विभिन्न विषयमा केन्द्रीत रहेर वार्तामा छलफल भएको प्रधानमन्त्रीको सचिवालयले जनाएको छ ।

साथै वार्तामा नेपालमा संयुक्त राष्ट्रसंघको संग्लन्न्ता र साक्षेदारीलाई अझ सुढृढ गर्नेबारे पनि कुराकानी भएको प्रचण्डको सचिवालयले जानकारी दिएको छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको