Logo
19 May 2024    ६ जेष्ठ २०८१, आईतवार

ताजा खबर

‘मिस एण्ड मिसेस ब्युटीफुल नेपाल २०२४’ को पहिलो अडिसन सम्पन्न, दोश्रो जेष्ठ १८ मा मंगलोदय श्रृजनशिल समाजद्वारा आरुघाटको निलकण्ठ आधारभूत विद्यालयलाई शैक्षिक सामाग्री प्रदान युवराज घिमिरेको हत्या आरोपमा सात जना लागुऔषध दुर्व्यसनी पक्राउ प्रतिनिधिसभाको बैठक २ बजेलाई सर्‍यो ललितपुर आगलागी : सञ्जय गरी पनि रहेनन्, एकै परिवारका चारै सदस्यको मृत्यु किर्गीस्तानमा रहेका नेपालीलाई घरबाहिर ननिस्कन आग्रह

नेपाल एजुकेशन फेयर–२०१७ आयोजना हुने

admin

आगामी असार २३ गतेदेखि साउन ५ गतेसम्म मोफसलका चार सहरमा नेपाल शैक्षिक मेला आयोजना हुने भएको छ ।
विजनेश प्लस टेलिभिजनको मुख्य आयोजना तथा माउन्टेन टेलिभिनज र मक्तिदर्शन टेलिभिजनको सह–आयोजनामा हुन लागेको मेला विराटनगर, विरगंज, धनगढी र नेपालगंजमा हुने आयोजकले जनाएको छ ।
पछिल्लो समय विभिन्न संघ संस्थाले शैक्षिक मेला गर्ने गरेको भएपनि सबै मेला राजधानी केन्द्रित भएकाले मोफसलमा मेलागर्न लागिएको आयोजकले बताएका छन् ।
मेलाबारे जानकारी दिदै विजनेश प्लस टेलिभिजनका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत डम्बर साहुले मुलक संघियतामा गइसकेको अवस्थामा शैक्षिक कार्यक्रम र गतिविधिलाई पनि राजधानी केन्द्रित गर्न नहुने बताए ।उनले भने,“शैक्षिक मेलाको आयोजना गरेर उच्च शिक्षा लिन चाहने विद्यार्थीलाई क्षेत्रिय स्तरमा चलेका शिक्षण संस्था र तिनले दिने शिक्षाको बारेमा जानकारी दिनु आवश्यक छ ।”
मेलामा सहभागि हुन चाहने विद्यार्थीले प्रवेशका लागि कुनै शुल्कतिर्नु पर्दैन ।मेलामाउच्च शिक्षा नीति बहस कार्यक्रम समेत गरिने आयोजकले जानकारी दिएको छ ।
आगामी असार २३ र २४ गते विराटनगरको होटल एसियाटिक, असार २७ र २८ गते विरगंजको जैन धर्मशाला, असार ३१ र साउन १ गते धनगढीको ओम पार्टी प्यालेस र साउत ४ र ५ गते नेपालगंजको सिद्धार्थ कटेजमा मेला सम्पन्न गरिने छ । हरेक मेला स्थलमा विभिन्न कलेज तथा विश्वविद्यालयको करिब ४५ वटा शिक्षण संस्थाको सभागिता रहने छ ।मेलामा करिब १५ हजार विद्यार्थीको सहभागिता रहने अनुमान गरिएको छ ।
बरिष्ठ शिक्षाविद् प्रा.डा. विद्यानाथ कोइरालाले पनि मेला आयोजना गर्नु अत्यन्तै खुशीको कुरा भएको बताए । उनले मुलुक संघीयतामा गैसकेकोले शैक्षिक कार्यक्रमहरुलाई पनि विकेन्द्रिकरण गरेर ग्रामिण ठाउँहरुमा समेत पु¥याउनुपर्ने बताए ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको