Logo
04 Feb 2023    २१ माघ २०७९, शनिबार

ताजा खबर

नेपाल–भारत बीचको सम्बन्ध अलौकिक र पुरानो रबिन्द्र आशिष ‘शैली’को ‘चिउरा भटमास’ सार्वजनिक (भिडियो) नेपाल एयरलाइन्सको टिकट अनलाईनबाट काट्न सकिने सामाजिक सुरक्षामा झण्डै चार लाख श्रमिक समेटिए मलेसियाका गृहमन्त्री नेपाल आइपुगे सुनको मूल्यमा नयाँ रेकर्ड

नेपाल एजुकेशन फेयर–२०१७ आयोजना हुने

admin

आगामी असार २३ गतेदेखि साउन ५ गतेसम्म मोफसलका चार सहरमा नेपाल शैक्षिक मेला आयोजना हुने भएको छ ।
विजनेश प्लस टेलिभिजनको मुख्य आयोजना तथा माउन्टेन टेलिभिनज र मक्तिदर्शन टेलिभिजनको सह–आयोजनामा हुन लागेको मेला विराटनगर, विरगंज, धनगढी र नेपालगंजमा हुने आयोजकले जनाएको छ ।
पछिल्लो समय विभिन्न संघ संस्थाले शैक्षिक मेला गर्ने गरेको भएपनि सबै मेला राजधानी केन्द्रित भएकाले मोफसलमा मेलागर्न लागिएको आयोजकले बताएका छन् ।
मेलाबारे जानकारी दिदै विजनेश प्लस टेलिभिजनका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत डम्बर साहुले मुलक संघियतामा गइसकेको अवस्थामा शैक्षिक कार्यक्रम र गतिविधिलाई पनि राजधानी केन्द्रित गर्न नहुने बताए ।उनले भने,“शैक्षिक मेलाको आयोजना गरेर उच्च शिक्षा लिन चाहने विद्यार्थीलाई क्षेत्रिय स्तरमा चलेका शिक्षण संस्था र तिनले दिने शिक्षाको बारेमा जानकारी दिनु आवश्यक छ ।”
मेलामा सहभागि हुन चाहने विद्यार्थीले प्रवेशका लागि कुनै शुल्कतिर्नु पर्दैन ।मेलामाउच्च शिक्षा नीति बहस कार्यक्रम समेत गरिने आयोजकले जानकारी दिएको छ ।
आगामी असार २३ र २४ गते विराटनगरको होटल एसियाटिक, असार २७ र २८ गते विरगंजको जैन धर्मशाला, असार ३१ र साउन १ गते धनगढीको ओम पार्टी प्यालेस र साउत ४ र ५ गते नेपालगंजको सिद्धार्थ कटेजमा मेला सम्पन्न गरिने छ । हरेक मेला स्थलमा विभिन्न कलेज तथा विश्वविद्यालयको करिब ४५ वटा शिक्षण संस्थाको सभागिता रहने छ ।मेलामा करिब १५ हजार विद्यार्थीको सहभागिता रहने अनुमान गरिएको छ ।
बरिष्ठ शिक्षाविद् प्रा.डा. विद्यानाथ कोइरालाले पनि मेला आयोजना गर्नु अत्यन्तै खुशीको कुरा भएको बताए । उनले मुलुक संघीयतामा गैसकेकोले शैक्षिक कार्यक्रमहरुलाई पनि विकेन्द्रिकरण गरेर ग्रामिण ठाउँहरुमा समेत पु¥याउनुपर्ने बताए ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको