Logo
14 Jul 2024    ३१ असार २०८१, आईतवार

ताजा खबर

लागूऔषध कारोबार गरेको आरोपमा मलेसियन महिला पक्राउ पत्रकार अधिकारीलाई राष्ट्रिय पत्रकारिता पुरस्कार एवं सम्मान अमेरिकी पूर्वराष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पमाथि गोली प्रहार नयाँ प्रधानमन्त्रीको नियुक्ति आज, शपथ भोलि प्रधानमन्त्रीमा केपी शर्मा ओलीको नियुक्ति र शपथ आइतबार हुने कांग्रेस र एमालेद्वारा अध्यक्ष ओलीलाई प्रधानमन्त्रीमा नियुक्तिका लागि दाबी पेस

सहकारी पीडित आन्दोलन : पूर्वआईजीपी सर्वेन्द्र खनालले दिए साथ

Reporter

काठमाडौं । विभिन्न सहकारीबाट ठगिएका पीडितले काठमाडौं केन्द्रित आन्दोलन सुरु गरेका छन्। उनीहरुले आइतबार नयाँ बानेश्वरस्थित सहकारी विभागमा धर्ना दिए।

सहकारी पीडितको आन्दोलनमा नेपाल प्रहरीका पूर्वआईजीपी सर्वेन्द्र खनालले पनि साथ दिएका छन्। सहकारी बचतकर्ता संरक्षण राष्ट्रिय अभियानको धर्नामा आइतबार खनाल पनि सहभागी भएका थिए। खनालले सहकारीका बचतकर्तालाई राज्यले र ठगहरूले पीडित बनाएको बताए।

सहकारी पीडितको समस्या समाधान गर्न अहिलेसम्म विभिन्न आयोग बनेको र सम्झौता भएका भए पनि कुनै पनि सरकारले कार्यान्वयन नगरेको उनको भनाइ छ। सहकारी ठगहरूले लुट मच्चाउँदा पनि सरकार हेरेर बसेको उनले बताए। सरकारमा रहेकाहरूले नै सहकारीका ठगहरूसँग साँठगाँठ गरेको उनको आरोप छ।

धर्ना चैत १ गतेसम्म चल्ने र त्यतिबेलासम्म पनि माग पूरा नभए देशभरका सहकारी पीडित काठमाडौंमा जम्मा भएर बृहत् आन्दोलन सुरु गर्ने र काठमाडौं ठप्प पार्ने अभियानले बताएको छ।

सहकारी विभागमा धर्नासँगै काठमाडौं, भक्तपुर र ललितपुरका प्रत्येक गल्ली–गल्लीमा कोणसभा र घरदैलो कार्यक्रम गर्ने योजना छ। सहकारीका माफियाहरूलाई कारबाही गर्नुपर्ने भन्दै आन्दोलन सुरु भएको हो। अभियानमा २ सय ८२ सहकारीका पीडितहरूले ऐक्यवद्धता जनाएका छन्।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको