Logo
04 Feb 2023    २१ माघ २०७९, शनिबार

ताजा खबर

नेपाल–भारत बीचको सम्बन्ध अलौकिक र पुरानो रबिन्द्र आशिष ‘शैली’को ‘चिउरा भटमास’ सार्वजनिक (भिडियो) नेपाल एयरलाइन्सको टिकट अनलाईनबाट काट्न सकिने सामाजिक सुरक्षामा झण्डै चार लाख श्रमिक समेटिए मलेसियाका गृहमन्त्री नेपाल आइपुगे सुनको मूल्यमा नयाँ रेकर्ड

सुनसरीको दक्षिणी भेगमा प्रहरीको विशेष सुरक्षा दस्ता

admin

Sunsari district

सुनसरी, मंसिर-१८ ।
हत्याहिंसाका शृंखलाबद्ध घटना बढ्दै गएपछि सुनसरी जिल्लाको दक्षिणी क्षेत्रमा अधिकारसम्पन्न विशेष सुरक्षा दस्ता परिचालन गरिएको छ । मुस्लिम समुदायका दुई अगुवाको लागतार हत्या भए पश्चात प्रहरीले अधिकारसम्पन्न सुरक्षा दस्ता गोप्य रूपमा परिचालन गरेको हो ।

सीमावर्ती क्षेत्रमा हत्याहिंसा गरेर अपराधी फरार हुने र साना हात हतियार तथा लागुऔषधको पनि कारोबार बढ्न थालेसंगै विशेष सुरक्षा दस्ता सुरु गरिएको प्रहरीले जनाएको छ । प्रदेश नं. १ प्रहरी उच्च स्रोतका अनुसार ती सुरक्षाकर्मीलाई आवश्यक परे ठाउँको ठाउँ गोली हान्नेसम्मको अधिकार प्रदान गरिएको छ ।

सुनसरीका जिल्ला प्रहरी प्रमुख एसपी राजन अधिकारीले साना हतियारको बढ्दो प्रयोगसँगै चुनौतीपूर्ण बनेको सुरक्षा अवस्थालाई मध्यनजर गर्दै उच्च सतर्कता अपनाएको जानकारी दिए । चेकजाँच र अनुसन्धानका क्रममा बाधा अड्चन आए प्रहरीले आफ्नो अधिकार प्रयोग गर्न सक्ने उनले जनाए ।

विशेष दस्तामा सुनसरी बाहेकका जिल्लाबाट समेत दक्ष र अनुभवी प्रहरीको समुह समेटिएका छन् । उनीहरूले गाउँटोलदेखि लिएर सीमा क्षेत्रमा शंकास्पद गतिविधिमा संलग्न व्यक्तिलाई नियन्त्रणमा लिएर सोधपुछ तथा अनुसन्धान गर्नेछन् । सोधपुछ र चेकजाँचका क्रममा दस्तालाइ बाधा आइपरे ‘स्पट सुट’ गर्ने अधिकार प्रदान गरिएको छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको