Logo
27 Feb 2024    १५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार

ताजा खबर

प्रभु बैंकका डेपुटी सीईओ मनोज न्यौपाने पक्राउ नेशनल मेडिकल कलेजद्वारा आयोजित निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट २१ सय बढी बिरामी लाभान्वित यार्चागुम्बाको निर्यात दोब्बरले बढ्यो दूधको भुक्तानी तुरून्तै दिन प्रधानमन्त्रीको निर्देशन कृष्ण कँडेलविरूद्ध यौन दुर्व्यवहारको मुद्दा दर्ता भजन शिरोमणी भक्तराज आचार्यको निधन

निर्मला प्रकरणमा नया तथ्य बाहिरियोः सामूहिक बलात्कार भएको आशंका

admin

Nirmala panta rape and murder case

काठमाडौं,मंसिर-२०।

१३ वर्षिय बालिका निर्मला पन्तको सामूहिक बलात्कारपछि हत्या भएको हुन सक्ने देखिएको छ । प्रहरीको पछिल्लो अनुसन्धानले यस्तै संकेत देखाएको छ । सामूहिक बलात्कारको आशंकामा चारजना पक्राउ परेका छन्, एकजना काठमाडौंबाट र तीन जना महेन्द्रनगरबाट ।

सामूहिक बलात्कारपछि हत्या गरेको आशंकामा निर्मलाका छिमेकी प्रदीप रावल काठमाडौंबाट पक्राउ परेका छन । उनलाई महानगरीय प्रहरी वृत्त महाराजगन्जमा राखिएको प्रहरीले जनाएको छ । त्यस्तै, अन्य तीनजनालाई महेन्द्रनगरबाट पक्राउ गरिएको छ । उनीहरू चारैजना लागुऔषध दुर्व्यसनी रहेको र केहीले अपराध स्वीकार गरेको समेत प्रहरी उच्च स्रोत बताउँछ । तर, डिएनए परीक्षणबाट पुष्टि नभएसम्म औपचारिक विवरण सार्वजनिक नगर्ने प्रहरीले बताएको छ ।

केही युवकहरुले गल्ती आफूहरूले गरेको, तर प्रहरीले अरूलाई नै दुःख दिएको भन्दै आपसमा गरेको कुरा स्थानीयले सुनेका थिए । तिनै स्थानीयले त्यससम्बन्धी प्रहरीलाई दिएको सूचना अनुसार प्रहरीले अनुसन्धान अघि बढाएको थि्यो । तर, त्यतिन्जेलसम्म चारैजना भारत गई सकेका थिए । चारैजनाको स्केच बनाउन महानगरीय अपराध महाशाखाबाट एक प्रहरीलाई कञ्चनपुर लगियो ।त्यहि स्केचको पिछा गर्दै जाँदा प्रदीपलाई काठमाडौंमा र अरूलाई महेन्द्रनगरमा समातिएको प्रहरी स्रोतले बताएको छ ।

प्रदीपसँगको सोधपुछपछि अन्य तीनजनालाई महेन्द्रनगरमा प्रहरीले पक्राउ्गर्न सफल भएको हो । ‘अहिलेसम्मको सोधपुछमा उनीहरूको संलग्नताको धेरै आधार देखिन्छ,’ अनुसन्धानमा आबद्ध एक प्रहरी अधिकारीले भने, ‘तर, प्राविधिक पक्ष केलाउन बाँकी नै छ ।’ चारै जनाको डिएनए परिक्षणको प्रक्रिया सुरु भइसकेको प्रहरी स्रोत्ले जनाएको छ ।

घटनालगत्तै उनीहरू महेन्द्रनगरमा बस्न छाडे

घटना भए लगत्तै उनीहरू महेन्द्रनगरमा बस्न छाडेका थिए । प्राय उनीहरू भारत बस्थे चारमध्ये केही विगतमा पनि अपराधिक गतिविधिमा संलग्न रहेको प्रहरी स्रोत बताउँछ ।

लागूऔषध दुर्व्यसनीहरू नियमित गइरहने क्षेत्रमा नै निर्मलाको शव भेटिएको थियो । पक्राउ परेकाहरू पनि लागूऔषध दुर्व्यसनी भएकाले उनीहरूको संलग्नताको सम्भावना प्रवल रहेको प्रहरी स्रोत बताउँछ ।

काठमाडौंमा पक्राउ परेका प्रदीपको घर भने निर्मलाको घरबाट करिब तीन किलोमिटर दुरीमा पर्दछ । उनि लामो समयदेखि लागूऔषध दुर्व्यसनी भएको र उनका बुबा–आमा समेत भारतमा बस्दै आएको सिआइबीका एक अधिकारीले जनाए ।

आइजिपी आफैं पुगे सोधपुछमा
निर्मला बलात्कार तथा हत्या प्रकरणले प्रहरी नेतृत्वमाथि कति धेरै दबाब बढाएको छ भने प्रहरी महानिरीक्षक सर्वेन्द्र खनाल आफैं सोधपुछमा खटिएका छन् । काठमाडौंमा पक्राउ परेका युवकमाथि सोधपुछ गर्न महानिरीक्षक खनाल आफैं सिआईबीमा पुगेको प्रहरी स्रोत बताउँछ ।

घटनामा उनको प्रबल सम्भावना रहेको ब्रिफिङका आधारमानै खनाल आफैं सोधपुछका खटिएका हुन् । विगतमा सिआईबीबाट भएको अनुसन्धान विवादमा परेकाले पनि आइजिपी आफैं सोधपुछमा खटिएका हुन् ।सोधपुछका क्रममा उनको संलग्नताको धेरै क्लुहरू मिलेको प्रहरी स्रोतले जनाएको छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको