Logo
19 May 2024    ६ जेष्ठ २०८१, आईतवार

ताजा खबर

‘मिस एण्ड मिसेस ब्युटीफुल नेपाल २०२४’ को पहिलो अडिसन सम्पन्न, दोश्रो जेष्ठ १८ मा मंगलोदय श्रृजनशिल समाजद्वारा आरुघाटको निलकण्ठ आधारभूत विद्यालयलाई शैक्षिक सामाग्री प्रदान युवराज घिमिरेको हत्या आरोपमा सात जना लागुऔषध दुर्व्यसनी पक्राउ प्रतिनिधिसभाको बैठक २ बजेलाई सर्‍यो ललितपुर आगलागी : सञ्जय गरी पनि रहेनन्, एकै परिवारका चारै सदस्यको मृत्यु किर्गीस्तानमा रहेका नेपालीलाई घरबाहिर ननिस्कन आग्रह

नवौं सिने एवार्डमा “छक्का पन्जा”को बर्चश्व

admin

 

‘नवौं डी सिने अवार्ड’ हेटौडामा सफलतापूवर्क सम्पन्न भएको छ । बिहीवार हेटौडाको ओम्याक्स सिनेमा हलमा आयोजना गरिएको ‘नवौं डी सिने अवार्ड’मा चलचित्र ‘जात्रा’बाट विपिन कार्कीले नायकको उपाधि जिते भने चलचित्र ‘छक्का पन्जा’बाट नायिका प्रियंका कार्कीले उत्कृष्ट नायिकाको अवार्ड जितिन् । चलचित्र ‘छक्का पन्जा’ले सर्वाधिक ११ विधामा अवार्ड एवार्ड प्राप्त गर्न सफल भयो । ‘छक्का पन्जा’ले उत्कृष्ट नायिकाको अवार्डसँगै उत्कृष्ट फिल्म, उत्कृष्ट नव-निर्देशक, उत्कृष्ट हास्यकलाकार, उत्कृष्ट खलपात्र, उत्कृष्ट नृत्य निर्देशक, उत्कृष्ट गायक, उत्कृष्ट संगीतकार र उत्कृष्ट संवाद, उत्कृष्ट सम्पादन र उत्कृष्ट छायाँकारको अवार्ड प्राप्त गर्न सफल भयो ।

कार्यक्रममा ‘तीन घुम्ती’लाई जुरी अवार्ड दिइयो भने ‘जात्रा’बाट निर्देशक प्रदीप भट्टराई, ‘झुम्की’बाट मनोज आरसी र ‘पुरानो डुंगा’बाट नायिका मेनुका प्रधानले क्रिटिक्स अवार्ड प्राप्त गरे । यस्तै, मिलन चाम्सलाई प्रोत्साहन पुरस्कार प्रदान गरियो भने ‘ठमेल बजार’बाट गायक तथा संगीतकार कालीप्रसाद बाँस्कोटालाई पब्लिक च्वाइस अवार्ड प्रदान गरियो । पत्रकार लक्ष्मण सुवेदीलाई ९ हजार ९ सय ९९ सय राशीसहितको ‘छायाँछबि चलचित्र पत्रकारिता पुरस्कार’ प्रदान गरिँदा ‘छायाँछबी लाईफटाईम लिजेन्ड्री अवार्ड–२०७४’ बाट बरिष्ठ संगीतकार तथा गायक शम्भुजीत बासकोटा सम्मानित भए ।
अवार्ड कार्यक्रममा ‘छायाँछबी चलचित्रकर्मी रजत सम्मान–२०७३’ बाट अभिनेता तर्फ सरोज खनाल र अभिनेत्री तर्फ रुपा रानालाई सम्मानित गरियो । आयोजक संस्थाका अध्यक्ष शान्तिप्रियले यस अवार्डले चलचित्र क्षेत्रमा लागेकाहरुलाई हौसला प्रदान गर्ने र नेपाली चलचित्रमा नयाँपन भित्रिन सकिने कुरा वताउनुभयो । कार्यक्रमलाई सफलतापूर्वक सम्पन्न सहयोग गर्नुहुने प्रति आभार समेत व्यक्त गर्नु भयो ।

एवार्ड प्राप्त गर्नेको नामावली

१) उत्कृष्ट एनिमेशन
द फेमश

२) उत्कृष्ट ध्वनि मिश्रण
मनोजराज भण्डारी – जात्रा

३) उत्कृष्ट पाश्र्व संगीत
शैलेश श्रेष्ठ – गाजलु

४) उत्कृष्ट केमियो
निश्चल बस्नेत – लप्पन छप्पन

५) उत्कृष्ट द्वन्द्व निर्देशक
हिमाल केसी – निर्भय

६) उत्कृष्ट बाल-कलाकार
साइब्रत आचार्य – छायाँ

७) उत्कृष्ट हाँस्यकलाकार
केदार घिमिरे – छक्का पञ्जा

८) उत्कृष्ट खलपात्र
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा

९) उत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
कविराज गहतराज – पूर्ब पश्चिम रेल…(छक्का पञ्जा)

१०) उत्कृष्ट गीतकार
आकाश अधिकारी – पागल…(के म तिम्रो होईन र)

११) उत्कृष्ट गायिका
मिना निरौला – ठमेल बजार – लुट २

१२) उत्कृष्ट गायक
कृष्ण काफ्ले – देखन चम्पा – छक्का पञ्जा

१३) उत्कृष्ट संगीतकार
दीपक शर्मा – देखन चम्पा…(छक्का पञ्जा)

१४) उत्कृष्ट संवाद
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा
१५) उत्कृष्ट पटकथा
हेमराज बिसी – गाजलु

१६) उत्कृष्ट कथा
रामबाबु गुरुङ – पुरानो डुंगा

१७) उत्कृष्ट नव-नायिका
श्रृष्टी श्रेष्ठ – गाजलु

१८) उत्कृष्ट नव-नायक
आर्यन अधिकारी – के म तिम्रो हैन र

१९) उत्कृष्ट नव-निर्देशक
दीपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा

२०) उत्कृष्ट चरित्र अभिनेत्री
गौरी मल्ल – के म तिम्रो हैन र

२१) उत्कृष्ट चरित्र अभिनेता
शिशिर राणा – बीर बिक्रम

२२) उत्कृष्ट सह-अभिनेत्री
सुस्मिता केसी – म त तिम्रै हुँ

२३) उत्कृष्ट सह-अभिनेता
सुशान्त कार्की – तीन घुम्ती

२४) उत्कृष्ट सम्पादक
बिपिन मल्ल – छक्का पञ्जा

२५) उत्कृष्ट छायाँकार
पुरुषोत्तम प्रधान – छक्का पञ्जा

२६) उत्कृष्ट अभिनेत्री
प्रियंका कार्की – छक्का पञ्जा

२७) उत्कृष्ट अभिनेता
विपिन कार्की – जात्रा

२८) उत्कृष्ट निर्देशक
हेमराज बिसी – गाजलु

२९) उत्कृष्ट चलचित्र
छक्का पञ्जा – आमा सरस्वती गीतादेवी फिल्मस्


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको