Logo
21 Feb 2024    ९ फाल्गुन २०८०, बुधबार

ताजा खबर

क्यानडा–११ माथि नेपाल ए २ विकेटले विजयी सूर्यदर्शन सहकारी ठगी : रवि लामिछानेमाथि अनुसन्धान अघि बढाइयो गायक सौगात र गायिका सुरक्षाको स्वरमा ‘तिम्रो मिठो मुस्कान’ सार्वजनिक(भिडियो) सिटी पे र एप्क्यानबीच व्यवसायीक सहकार्य गर्ने सम्झौता एक किलो सुनसहित विमानस्थलबाट एक जना पक्राउ विष्णुमति नदी आसपासमा अवैध रुपमा निर्माण गरिएका संरचना हटाउन सुरु

लगातार सन्दीपको उत्कृष्ट बलिङ, सर्वाधिक विकेट लिने सूचीमा

admin

sandeep lamichhane on Big Bash League 2018-19

काठमाडौं, पुस- १३ ।

नेपाली राष्ट्रिय टोलिका लेगस्पिनर सन्दीप लामिछाने अस्ट्रेलियामा जारी विश्वचर्चित बिग बास टी–२० क्रिकेट लिगमा चम्किरहेका छन् । मेलबर्न स्टारसँग आबद्ध रहेका लामिछाने बिग बासमा तीन खेलसम्म विकेटविहीन हुनुपरेको छैन । लामिछानेले बिहीबार भएको सिड्नी सिक्सरविरुद्धको खेलमा २ विकेट लिन सफल भए । लगातार ३ खेलमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेका लामिछाने स्थानीय मिडियामा पहिलो प्राथमिकताका साथ छाएका छन् ।

३ खेल खेल्दा ७ विकेट लिन सफल

इन्डियन प्रिमियर लिग आईपिएलपश्चात अस्ट्रेलियन बिग बास लिग खेल्ने सन्दीपको ठूलो सपना रहेको थियो । बिग बासमा आफूलाई प्रमाणित गर्नुपर्ने धारणा उनी राख्थे गर्दथे । अस्ट्रेलिया जानुअघि पनि लामिछानेले सपना पूरा गर्न जान लागेको जनाएका थिए । वास्तवमा लामिछानेले बिग बासमा खेल्ने सपना पूरा मात्र गरेनन्, आफ्नो टिमको प्रत्येक खेलमा विकेट लिँदै सर्वाधिक विकेट लिने बलरका रूपमा शीर्ष स्थानमा रहन सफल समेत भएका छन् ।

लामिछानेले ३ खेल खेल्दा समग्रमा ७ विकेट आफ्नो नाममा पारेका छन् । सिड्नी सिक्सेजकै ओकिफेले पनि ३ खेल खेल्दै ७ विकेट हात पारेका छन् । रनरेटका अधार भने लामिछाने अलि खर्चिलो देखिएका छन् । ओकिफेले प्रतिओभर ९.७१ र सन्दीपले ११.१४ को औसतमा बलिङ गर्दै आएका छन ।

लामिछानेको शिकार कप्तान नै

लामिछानेले मुख्यतः विपक्षी टिमका कप्तानलाई नै आफ्नो सिकार बनाइरहे्को छन् । उनले पहिलो खेलमा थन्डरका कप्तान सेन वाट्सन र दोस्रोमा होवर्टका वाडेको विकेट लिएका थिए । तेस्रो खेलमा भने उनले आफ्नो पहिलो विकेट नै सिड्नीका कप्तान म्याक हेन्रिकलाई आउट गरेर निकाल्न सफल भए । उनले हेन्रिकलाई एलबिडब्लू धरापमा पारेर आउट गरेका थिए ।

मेलबर्नले ५ विकेट्को जित निकाल्यो

लामिछानेको उत्कृष्ट प्रदर्शनका बाबजुद पनि उनको टिमले लगातार दुई खेलमा मेलबर्नले जित निकाल्न सकेन । तर, तेस्रो खेलमा भने लामिछाने सँगै मेलबर्न पनि भाग्यमानी सावित भयो । यसपटक भने मेलबर्नले जितको स्वाद चाख्न सफल भयो । मेलबर्नले सिड्नीलाई ५ विकेटले हराउन सफ्ल भयो । पहिलो ब्याटिङ गरेको सिड्नीले २० ओभरमा ९ विकेट गुमाएर १ सय ३० रन बनाएको थियो । जवाफी व्याटिङ सुरु गरेको मेलबर्नले १४.५ ओभरमा ५ विकेटको क्षतिमा १ सय ३२ रन जोड्यो ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको