Logo
04 Mar 2024    २१ फाल्गुन २०८०, सोमबार

ताजा खबर

काठमाडौंमा फागुन २४ देखि २८ गतेसम्म चेम्बर एक्स्पो २०२४ आयोजना काठमाडौं महानगरकै क्यान्टिनमा बासी खाना, तिराइयो ५० हजार जरिवाना निताको स्वरमा ‘चुप चाप’ (भिडियो) नेपाल स्काउटको अन्तराष्ट्रिय आयुक्तमा देवराज घिमिरे दोश्रो राष्ट्रिय बाल नाटक मेला सुरु रुसबाट स्वदेश फर्किन २४४ जनाको निवेदन

लियोनल मेस्सी वर्ष २०१८ को सर्वोत्कृष्ट खेलाडी घोषित

admin

messi

स्पेन—पुस २० ।

अर्जेन्टिनी फुटवल टिमका ढुकढुकी तथा क्लव बार्सिलोनाका सुपरस्टार लियोनल मेस्सी वर्ष २०१८ को सर्वोत्कृष्ट खेलाडी घोषित भएका छन् ।

स्पेन्बाट प्रकाशित हुने प्रतिष्ठित पत्रिका ‘मार्का’ ले बिहिबार मेस्सीलाई सर्वोत्कृष्ट खेलाडी घोषणा गरेको हो ।

उक्त पत्रिकाले सन् २०१८ मा खेला्डिहरुले गरेको प्रदर्शनका आधारमा विभिन्न एकसय उत्कृष्ट खेलाडीको मनोनयन यसअघि नै सर्वजनिक गरेको थियो । जसमा मेस्सी उत्कृष्ट प्रदर्शनको आधारमा सबैभन्दा शीर्ष स्थानमा पर्न सफल रहे ।

उत्कृष्टको मुल्यांकन गर्न मार्काले मार्काको निर्णायक मण्डलको साथै आफ्ना पाठकलाई पनि भोटिङको अधिकार दिएको थियो ।

मेस्सीले वर्षको सर्वोत्कृष्ट फुटवलरको यो पुरस्कार जित्न ब्यालोन डि‘ओर विजेता लुका मोड्रिचलाई समेत पछि पारे । जसमा मोड्रिच, एट्लेटिको म्याड्रिडका एन्टोइन ग्रीजम्यान, युभेन्ट्सका क्रिस्टियानो रोनाल्डो र पेरिस सेन्ट जर्मन (पिएसजी) का केलियन एमबाप्पे लगातार दोस्रो, तेस्रो, चौथो र पाँचौं स्थानमा परे।

मेस्सीले वर्ष २०१८ मा बार्सिलोनालाई ला लिगा र कोपा डेल रे कपको उपाधि दिलाउदा महत्वपुरर्ण भुमिका खेलेका थिए । मेस्सीले हालै वर्ष २०१८ मा पाँचौं पटक गोल्डेन बुट समेत जितेका थिए ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको