Logo
21 Feb 2024    ९ फाल्गुन २०८०, बुधबार

ताजा खबर

क्यानडा–११ माथि नेपाल ए २ विकेटले विजयी सूर्यदर्शन सहकारी ठगी : रवि लामिछानेमाथि अनुसन्धान अघि बढाइयो गायक सौगात र गायिका सुरक्षाको स्वरमा ‘तिम्रो मिठो मुस्कान’ सार्वजनिक(भिडियो) सिटी पे र एप्क्यानबीच व्यवसायीक सहकार्य गर्ने सम्झौता एक किलो सुनसहित विमानस्थलबाट एक जना पक्राउ विष्णुमति नदी आसपासमा अवैध रुपमा निर्माण गरिएका संरचना हटाउन सुरु

मूल्यवृद्धिको विरोधमा सुडानमा प्रदर्शन चर्कियो, मृतकको संख्या २२ पुग्यो

admin

sudan

खार्तुम, पुस- २७ ।

पाउरोटी र इन्धनको मूल्यवृद्धिको विरोधमा सुडानमा चर्किएको आन्दोलनमा मृत्यु हुनेको संख्या २२ पुगेको छ ।

सुडानी सरकारले पाउरोटीमा २ सुडानी पाउन्ड र इन्धनमा दोब्बर मूल्यवृद्धि गरेपछि एकाएक आन्दोलन चर्किएको हो । राजधानी खार्तुममा ठूलो संख्यामा भेला भएर नागरिकले प्रदर्शन गरेपछि प्रहरीले कारबाही गर्दा उनीहरुको मृत्यु भएको अन्तराष्ट्रिय संचार माध्यमहरुले बताएको छन ।

जनस्तरमा असर पर्ने गरी मूल्यवृद्धि गरेको भन्दै प्रदर्शनमा उत्रिएकाहरु र सुरक्षाकर्मीबीच ठाउँठाउँमा झडप हुँदा कयौं प्रदर्शनकारी घाइते भएका छन् । प्रदर्शनकारीले राष्ट्रपति ओमार अल बसिरको राजीनामाको माग गर्दै नारावाजी समेत गरेका छन् ।

मूल्य समायोजनको मागसहित प्रदर्शनमा उत्रेका हजारौं प्रदर्शनकारीले सरकारको विरोध गर्दै ठाउँठाउँमा सडक अबरुद्ध गर्नुका साथै सरकारी र सार्वजनिक सवारी साधनमा आगजनीसमेत गरेको त्यहाका संचारमाध्यमले जनाएका छन् ।
(एजेन्सी)


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको