Logo
28 Feb 2024    १६ फाल्गुन २०८०, बुधबार

ताजा खबर

६२० किलो गाँजा बरामद काठमाडौंका यी स्थानमा आजदेखि २२ गतेसम्म विद्युत् सेवा अवरुद्ध हुने लेबनानलाई हराउँदै नेपाल वाफ च्याम्पियनसिपको फाइनलमा सरकारसमक्ष मिटरब्याज पीडितको ६ बुँदे माग प्रस्तुत प्रभु बैंकका डेपुटी सीईओ मनोज न्यौपाने पक्राउ नेशनल मेडिकल कलेजद्वारा आयोजित निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट २१ सय बढी बिरामी लाभान्वित

मन्त्री-सचिव कु्टपिट प्रकरणको छानबिन सकियो

admin

province-2 mantri

काठमाडौं— २३, माघ ।

प्रदेश २ का मन्त्री–सचिव कुटाकुट प्रकरणको छानविन सकिएको छ । प्रतिवेदनमा प्रमुख सचिव दीपक सुवेदीले हस्ताक्षर गर्न बाँकी रहेको छ । सुवेदी, जनकपुर बाहिर रहेकाले प्रतिवेदनमा हस्ताक्षर हुन सकेको छैन ।

आर्थिक मामिला तथा योजनामन्त्री विजय यादव र उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रलायका सचिव विद्यानाथ झाबीच दुई साताअघि कुटाकुट भएको थियो । प्रदेश सरकारले आन्तरिक मामिला तथा कानुनमन्त्री ज्ञानेन्द्र यादवको संयोजकत्वमा छानविन समिति गठन गरेको थियो । ७ दिनको म्याद तोकिएको समितिले विविध कारण देखाउँदै घटनाको छानविन लम्ब्याएका थिए ।

‘छानविन सकिएको छ । प्रतिवेदन पनि तयार छ,’ समितिका संयोजक मन्त्री यादवले कान्तिपुरसँग भने,‘प्रमुख सचिवको हस्ताक्षर हुन बाँकी छ । एक/दुई दिनमै प्रतिवेदन मुख्यमन्त्रीजीलाई बुझाउने छु ।’ उनले भने प्रतिवेदनमा भएको कुरा सार्वजनिक गर्न मानेनन् । मुख्यमन्त्रीलाई प्रतिवेदन बुझाएपछि प्रदेश सरकारले सत्यतथ्य बाहिर ल्याउने उनको भनाइ छ ।

मन्त्री यादवले सप्तरीको मलेठ घटनाको प्रतिवेदन पनि तयारी भएको जानकारी गराए । ‘मलेठ घटनाको प्रतिवदेन तयारी अवस्थामा छ,’ उनले भने, ‘छानविन समितिमा सदस्यसचिव रहेका मुख्य न्यायधिवता कार्यालयका कर्मचारी सरुवा भएकाले प्रतिवेदनमा उनको हस्ताक्षर हुन सकेको छैन । हामी उनको हस्ताक्षर लिन प्रयासरत छौं ।’

(कान्तिपुर दैनिक)


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको