Logo
28 Feb 2024    १६ फाल्गुन २०८०, बुधबार

ताजा खबर

६२० किलो गाँजा बरामद काठमाडौंका यी स्थानमा आजदेखि २२ गतेसम्म विद्युत् सेवा अवरुद्ध हुने लेबनानलाई हराउँदै नेपाल वाफ च्याम्पियनसिपको फाइनलमा सरकारसमक्ष मिटरब्याज पीडितको ६ बुँदे माग प्रस्तुत प्रभु बैंकका डेपुटी सीईओ मनोज न्यौपाने पक्राउ नेशनल मेडिकल कलेजद्वारा आयोजित निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट २१ सय बढी बिरामी लाभान्वित

सिके राउतसँग सरकारको सहमति प्रकरणमा विष्णु रिमाल र भीम रावलको ट्वीट जुहारी

admin

bhim-bishnu-rimal

काठमाडौं—फागुन २७।

शुक्रबार राष्ट्रिय सभामा नेपाल सरकार र सिके राउतबीचको सहमति घोषणा भएलगत्तै नेकपा नेता भीम रावलले ट्वीट गरे, ‘सरकार र सीके राउतका बीच भएको सम्झौता दुई देशका बीच भएको सम्झौताको भाषामा किन गरियो ? देश टुक्य्राउने घोषणाका सामग्रीहरू हटाउने कुनै कुरा नगरिनु र सम्झौता र भाषणमा राउतले कही पनि देश टुक्य्राउने भनी गरिएका कुरा गलत थिए, भन्दिन वा फिर्ता लिन्छु भनी नभनिनुको रहस्य खोजौं । ’

उनले केही सञ्चारमाध्यमबाट पनि सहमतिमाथि प्रश्न गर्दै सहमतिले देश विखण्डनको मुद्धालाई प्रोत्साहन दिएको आरोप लगाए । हिजो उनले श्रृंखलाबद्ध रुपमा ट्वीट गरेर आफ्नो देशभक्तिबारे प्रस्टिकरण दिए ।

जवाफमा प्रधानमन्त्रीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमालले सोमबार बिहानै कविताको लयमा ट्वीट गरे –

‘नेताहरू-झुक्किए, फसे वा फसाईए
या तिनिहरूले गल्ति नै गरे
पनि कोईवात छैन

हामी धन्य छौं मुलुक जोगाउने
‘एक-से-एक उहॉहरू हुनुहुन्छ।
आङ् सिरिङ्ग हुन्छ र,
साह्रै आश्चर्य लागि रहेको छ,
उहॉहरूको जन्म अघि यो मुलुक कसरी जोगिए छ ?’

यस्तै, आफूलाई र रिमाललाई मेन्सन गरिएको एक ट्वीटमा जवाफ दिँदै रावलले लेखे, ‘दलालहरूको आँखामा दलालै संसार ! देश टुक्य्राउने घोषणा गर्नेलाई नायक बनाउने काम नगरौँ, नेपालको तराईलाई विभाजन गर्ने षडयन्त्रबाट सचेत हौं भन्ने दलाल हुने, देश विभाजनको षडयन्त्र गर्नेलाई बोक्ने र प्रसंशा गर्ने खाँटि इमान्दार ! कुतर्कको पराकाष्टा ! ’

(नयाँ पत्रिका)


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको