Logo
18 Jul 2024    ३ श्रावण २०८१, बिहीबार

ताजा खबर

अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कन बंगलादेशमा रहेका विद्यार्थीलाई आग्रह गृहमन्त्रालयको अध्ययन कार्यदलको टोली घटनास्थल सिमलतालमा अन्तर्राष्ट्रिय सांस्कृतिक महोत्सवमा मिनिल्यान्ड सहभागी राष्ट्रपतिद्वारा तीन विधेयक प्रमाणीकरण महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा राष्ट्रपतिद्वारा स्वीकृत उपप्रधानमन्त्री सिंहसँग भारतीय राजदूतको भेटवार्ता

डा. केसीको समर्थनमा चिकित्सकहरुले घेरे बालुवाटार

admin

काठमाडौं– १९ दिनदेखि अनशनरत डा. गोविन्द केसीको माग सम्बोधनका लागि दबाव दिँदै डाक्टरहरु प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार घेर्न गएका छन्।

डा. केसीको अनशन स्थल त्रिवि शिक्षण अस्पतालबाट नाराबाजी गर्दै चिकित्सकहरु बालुवाटार घेराउ गर्न निस्केका हुन् । जुलुसमा करिब एक हजार जना डाक्टर, विद्यार्थी तथा सर्वसाधारण सहभागी छन् । उपत्यकामा रहेका विभिन्न मेडिकल कलेजका डाक्टर र विद्यार्थी पनि जुलुसमा सरिक छन्।

प्रधानमन्त्रीले चिकित्सा शिक्षा विधेयकमा छलफल गर्न बालुवाटारमा ११ बजे सरोकारकारवालाहरुको बैठक बोलाएका छन् । ‘डा. केसीको मागमा सरकार संवेदनहीन देखिएको छ’, जुलुसमा सहभागी एमबिबिएस अध्ययनरत विशद दाहालले भने, ‘सरकारलाई दबाब दिन बालुवाटार घेराउ गर्न बाध्य भयौं।’

महिला, बालबालिका, ज्येष्ठ नागरिक तथा समाज कल्याण समितिको विधेयक तयार पार्न बनेको कार्यदलले डा. केसीको माग विपरीत विधेयक तयार पारी समितिलाई बुझाएपछि चिकित्सकहरु चिढिएका छन्।

सरकारी चिकित्सक संघले शुक्रबारबाट देशभरका सरकारी अस्पतालमा ओपिडी सेवा बहिस्कार गर्ने निर्णय गरेको छ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको