Logo
09 Feb 2023    २६ माघ २०७९, बिहीबार

ताजा खबर

केपी ओली कपमा आठ टोलीबीच प्रतिस्पर्धा हुने फागुन मसान्तभित्र सवारी कर भुक्तानी गरे जरिवाना छुट सिंहदरबारमा २४ सै घण्टा मेलम्चीको पानी देउवा विरुद्दको रिटमा सर्वोच्चको कारण देखाउ आदेश माओवादी केन्द्र छाडिन् उर्मिला अर्यालले युएईमा हुन लागेको ‘नेपाली सिनेमा फेस्टिभल’ को तयारी तीव्र

प्रस्तोता समाजले रोयल्टी वितरण का साथै पत्रकार सहित ५ जना सर्जक लाई सम्मान गर्ने

admin

प्रस्तोता समाज नेपालले नेपाली गीत संगीतको क्षेत्रमा योगदान पुराएका ४ जना अग्रजलाई सम्मान गर्ने भएको छ । रेडियो नेपालका प्रथम गायक हरि प्रसाद रिमाल , अर्का गायक बासुदेव मुनाल, गायक तथा संकलक कृष्ण सुधा ढुङगाना र गायक तथा संकलक मच्छेस्वर सापकोटालाई नगद १० हजार र दोसल्लाले सम्मान गर्ने निर्णय गरेको हो । समाजमा संकलीत रोयल्टी ब्यबस्थापन बापतको प्रशासनिक खर्च बाट अग्रजहरुलाई रोयल्टी बापतको प्रसादी सम्मान भएको समाजले जनाएको छ । सबै क्षेत्रबाट रोयल्टी संकलन हुदाँ यसप्रकारको सम्मानको राशी बढदै जाने पनि समाजले जनाएको छ ।

मंगलवार राजधानीमा एक बिशेष कार्यक्रमको आयोजना गरी सम्मान अर्पण गरिने समाजका अध्यक्ष तुलसी पराजुलिले जानकारी दिएका छन । कार्यक्रममा पत्रकारीताको माध्यमबाट नेपाली गीत संगीतको प्रबद्र्धन , स्रष्टा अधिकार र रोयल्टीका बिषयमा सचेतना जगाएको भन्दै पत्रकार लोकराज अधिकारीलाई पनि सम्मान गर्ने समाजले निर्णय गरेको छ । अधिकारीलाई कदर पत्र र दोसल्लाले सम्मान गरिने समाजले जनाएको छ ।

संस्कृति मन्त्रालयका सचिव महेस्वर न्यौपानेको प्रमुख आतिथ्यमा कमलादिमा हुने कार्यक्रममा ५० जना प्रस्तोतालाई रोयल्टी बितरण पनि गरिने छ । यसपटक एक जना प्रस्तोताको भागमा अधिकतम २ लाख ४८ हजार रुपैया सम्म रोयल्टी आएको अध्यक्ष पराजुलिले जानकारी दिएका छन ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको