Logo
24 Sep 2023    ७ आश्विन २०८०, आईतवार

ताजा खबर

सन्दीपविरुद्धको मुद्दाको फैसला पेसी आज पनि स्थगित संसदीय समितिको बैठक बस्दै राहत शिक्षकहरूको आन्दोलन आज पनि जारी रहने सन्दीपविरुद्धको मुद्दामा आज सुनुवाइ हुँदै पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना प्रधानमन्त्री दाहाल र चिनियाँ राष्ट्रपति सीबीच भेटवार्ता

चितवनकी “फतौरी आमा” अर्थात सम्पदा अभिनयमा जम्ने तयारीमा

admin

चितवन : भरतपुर, कृष्णपुरकी सम्पदा अ्म्गाइ हाल सप्तगन्डकी बहुमुखी कलेज भरतपुर चितवनमा अध्यनरत छात्रा हुन । पातालो जिउडाल भएकि सम्पदा खुब बोल्न मन पराउछिन । पढाइका साथ साथै अतिरिक्त क्रियाकलाप हरुमा पनि सम्पदा ज्यादै सकृय छिन । पढन बाहेक गीत गाउन , नाच्न विभिन्न किसिमका नाटक हरु गर्न धेरै मेहेनत गर्न पर्दैन । यिनै प्रतिभाहरुका कारण उनी सबैका माझ परिचित हुनुका साथै सबैका प्रिय पनि छिन । उनी भन्छिन “मलाइ गीत गाउन नाच्न र अभिनय गर्नका लागि मेरि आमाले एक्दमै सहयोग गर्नुहुन्छ । त्यसैले होला मैले गरेका क्रियाकलापहरुमा म सधै सफल हुँदै गै राखेकी छु ।”

नौ बर्षको उमेरमा नै सानो परि र सानो बाबू प्रतियोगितामा मस्ट टैलेन्टेड को उपाधी हात पार्न सफल भएकी सम्पदा सानो उमेरमा थुप्रै पुरस्कार हरु जित्न सफल भएकी छन । बाटोमा हिड्दा सम्पदा लाई नामले भन्दा पनि फतौरी आमै भनी बोलाउने को संख्या ठूलो छ । उनले साना ठूलो विभिन्न कार्यक्रमहरुमा अभिनय मार्फत फतौरी आमै को आकर्षक भुमिका निभाइ सकिन । उनलाई चितवनमा यहि नामले परिचय दिएको छ । वाककला , नृत्य, लेखन , अभिनय जस्ता विविध प्रतिभाहरुको धनी सम्पदा यिनै क्षमताको कारण उनले छात्रवृत्ति समेत आर्जन गरेकी थिईन। उनलाइ गजल, कबिता रचनामा उनकी दिदी संकल्पले निकै प्रेरित गरेको बताउछिन । उनकी दिदी पनि उनको प्रतिभा देखेर खुसी छिन ।

स्काउट मास्टर शिव बराल बाट प्रभाबित सम्पदा उनलाइ हृदय देखि नै सहयोग गर्ने दिदी आरती सापकोटा र उसलाइ हौसाला प्रधान गराउने मामा कृष्ण नेउपाने प्रती कृतज्ञता व्यक्त गर्छिन । सम्पदाले नेपालका लोकप्रिय हास्यकलाकारहरु को साथमा आफ्नो प्रतिभा समेत प्रदर्शन गरिसकेकी छन् । उनलाइ साना ठुला पर्दामा अभिनय गर्ने प्रस्ताव पनि आएका छन । पढाइमा असर नहुने गरि उनी ती अफर हरु स्विकार्ने मनसायमा रहेकी सम्पदा आफ्नो प्रतिभा मार्फत देश चिनाउने उनको लक्ष्य छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको