Logo
05 Feb 2023    २२ माघ २०७९, आईतवार

ताजा खबर

नेपाली चर्चित रक ब्यान्ड MT.8848 को ‘सम्पत्ति’मा एलिश राई र स्मृती श्रेष्ठ(भिडियो) श्री स्वस्थानी ब्रत आज समापन गरिंदै राष्ट्रिय सभा उपाध्यक्षको मनोनयन आज नेपालको पहिलो गभर्नर हिमालय समशेर राणाको ९६ वर्षको उमेरमा निधन परराष्ट्रमन्त्री पौड्यालद्वारा श्रीलङ्काका राष्ट्रपतिसँग भेटवार्ता नेपाल–भारत बीचको सम्बन्ध अलौकिक र पुरानो

चितवनकी “फतौरी आमा” अर्थात सम्पदा अभिनयमा जम्ने तयारीमा

admin

चितवन : भरतपुर, कृष्णपुरकी सम्पदा अ्म्गाइ हाल सप्तगन्डकी बहुमुखी कलेज भरतपुर चितवनमा अध्यनरत छात्रा हुन । पातालो जिउडाल भएकि सम्पदा खुब बोल्न मन पराउछिन । पढाइका साथ साथै अतिरिक्त क्रियाकलाप हरुमा पनि सम्पदा ज्यादै सकृय छिन । पढन बाहेक गीत गाउन , नाच्न विभिन्न किसिमका नाटक हरु गर्न धेरै मेहेनत गर्न पर्दैन । यिनै प्रतिभाहरुका कारण उनी सबैका माझ परिचित हुनुका साथै सबैका प्रिय पनि छिन । उनी भन्छिन “मलाइ गीत गाउन नाच्न र अभिनय गर्नका लागि मेरि आमाले एक्दमै सहयोग गर्नुहुन्छ । त्यसैले होला मैले गरेका क्रियाकलापहरुमा म सधै सफल हुँदै गै राखेकी छु ।”

नौ बर्षको उमेरमा नै सानो परि र सानो बाबू प्रतियोगितामा मस्ट टैलेन्टेड को उपाधी हात पार्न सफल भएकी सम्पदा सानो उमेरमा थुप्रै पुरस्कार हरु जित्न सफल भएकी छन । बाटोमा हिड्दा सम्पदा लाई नामले भन्दा पनि फतौरी आमै भनी बोलाउने को संख्या ठूलो छ । उनले साना ठूलो विभिन्न कार्यक्रमहरुमा अभिनय मार्फत फतौरी आमै को आकर्षक भुमिका निभाइ सकिन । उनलाई चितवनमा यहि नामले परिचय दिएको छ । वाककला , नृत्य, लेखन , अभिनय जस्ता विविध प्रतिभाहरुको धनी सम्पदा यिनै क्षमताको कारण उनले छात्रवृत्ति समेत आर्जन गरेकी थिईन। उनलाइ गजल, कबिता रचनामा उनकी दिदी संकल्पले निकै प्रेरित गरेको बताउछिन । उनकी दिदी पनि उनको प्रतिभा देखेर खुसी छिन ।

स्काउट मास्टर शिव बराल बाट प्रभाबित सम्पदा उनलाइ हृदय देखि नै सहयोग गर्ने दिदी आरती सापकोटा र उसलाइ हौसाला प्रधान गराउने मामा कृष्ण नेउपाने प्रती कृतज्ञता व्यक्त गर्छिन । सम्पदाले नेपालका लोकप्रिय हास्यकलाकारहरु को साथमा आफ्नो प्रतिभा समेत प्रदर्शन गरिसकेकी छन् । उनलाइ साना ठुला पर्दामा अभिनय गर्ने प्रस्ताव पनि आएका छन । पढाइमा असर नहुने गरि उनी ती अफर हरु स्विकार्ने मनसायमा रहेकी सम्पदा आफ्नो प्रतिभा मार्फत देश चिनाउने उनको लक्ष्य छ ।


लोकप्रिय समाचार
ताजा समाचार
धेरै पढिएको